Ballina Etiketimet Renault

Etiketim: renault

”Renault” humbje historike në 2020

PARIS, 19 shkurt /ATSH-AFP/ - Prodhuesi francez i makinave ''Renault'' regjistroi një humbje historike prej tetë miliardë eurosh gjatë vitit 2020, si pasojë e...

Twingo Electric ”ilaçi” kundër konsumimit të jetës moderne

PARIS, 26 nëntor /ATSH-ANSA/ - Duke perifrazuar parullën e një pijeje të njohur dhe të hidhur, Twingo Electric i ri është ''ilaçi'' i përsosur...

FORMULA 1 – ”Renault” ndryshon emrin në ”Alpine”

PARIS, 7 shtator /ATSH-AA/ - Një nga ekipet në Formula 1, ''Renault'' duke filluar nga viti i ardhshëm do të garojë me emrin ''Alpine''. Në...

FRANCË – Humbje rekord prej 7,3 miliardë euro për ”Renault”

PARIS, 30 korrik /ATSH-AFP/ - Prodhuesi francez i makinave "Renault" ka pësuar në gjashtëmujorin e parë humbjen më të madhe neto në historinë e...

FRANCË – ”Renault” përfiton pesë miliardë euro kredi

PARIS, 2 qershor /ATSH-AFP/ - Qeveria franceze do të miratojë sot një kredi të garantuar nga shteti prej pesë miliardë eurosh për të ndihmuar...

FRANCË – ”Renault” njofton shkurtimin e 15 000 vendeve pune

PARIS, 29 maj /ATSH-AFP/ - Prodhuesi francez i makinave, ''Renault'', në vështirësi financiare, njoftoi sot shkurtimin e rreth 15 000 punonjësve në botë, 4...

JAPONI – “Nissan” mohon ndarjen e mundshme nga “Renault”

TOKIO, 14 janar /ATSH-DPA/ – Gjigandi japonez automobilistik "Nissan Motor" mohoi një ndarje të mundshme nga aleanca e tij me prodhuesin francez të makinave...

AUTOMJETE – FCA-Reanult-Nissan, drejt krijimit të grupit më të madh automobilistik...

NJU JORK, 26 maj /ATSH-ANSA/ - Grupi automobilistik FCA (Fiat-Chrysler) përgatitet të njoftojë një aleancë me “Renault” në orët në vijim, ose nesër në...

JAPONI – Ish-drejtori i Renault-Nissan lirohet nga qendra e paraburgimit

TOKIO, 25 prill /ATSH-AFP/ - Carlos Ghosn, u largua sot nga qendra e paraburgimit në Tokio, ku ndodhej që prej arrestimit të tij surprizë...

PARIS – Macron dhe Abe ritheksojnë mbështetjen e tyre për aleancën...

PARIS, 23 prill /ATSH-AFP/ - Presidenti francez, Emmanuel Macron dhe kryeministri japonez Shinzo Abe ritheksuan sot në Paris mbështetjen e tyre ndaj aleancës “Renault-Nissan”,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA