Ballina Etiketimet Reforma

Etiketim: Reforma

Mbrojtja e mjedisit dhe biodiversitetit, Kumbaro takim me shoqatat ambientaliste

TIRANË, 4 nëntor/ATSH/ Ministrja e Turizmit dhe Mjedisit, Mirela Kumbaro u takua sot me përfaqësues të shoqatave ambientaliste. Sipas ministres Kumbaro gjatë takimit u diskutua...

FOKUS – Italia përshpejton rimëkëmbjen ekonomike përmes reformave radikale

ROMË, 28 tetor /ATSH-DPA/ - Qeveria italiane ka rënë dakord për disa masa të reja duke përdorur fondet e rimëkëmbjes së koronavirusit për të...

Manja: Reforma në Drejtësi, sfida kryesore e rajonit drejt integrimit europian

TIRANË 7 tetor /ATSH-I.Vata/ Ministri i Drejtësisë Ulsi Manja mori pjesë sot në konferencën "Monitorimi dhe mbështetja e reformave të Shqipërisë në rrugën e...

Reforma në Drejtësi po jep frytet e veta

TIRANË 1 tetor /ATSH-I.Vata/ Ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja ka marrë pjesë sot në konferencën "Roli i institucioneve vetëqeverisëse të drejtësisë në forcimin e...

GJENEVË – BE thirrje për një reformë urgjente të OBT-së

GJENEVË, 16 shtator /ATSH-AFP/ - Zëvendëspresidenti i ekzekutivit të BE-së, Valdis Dombrovskis bëri thirrje sot për një reformë urgjente të Organizatës Botërore të Tregtisë...

Ndërkombëtarizimi i rezultateve të Reformës në Drejtësi

TIRANË 21 korrik /ATSH-I.Vata/ Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj deklaroi sot se Reforma në Drejtësi ka patur mbështetjen e pakursyer dhe konsistente të partnerëve...

Miratimi i kuadrit në Reformën në Drejtësi, mirëfunksionim i institucioneve të...

TIRANË 17 korrik /ATSH-I.Vata/ Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj deklaroi sot se me miratimin e kuadrit në Reformën në Drejtësi të 10 akteve u...

FRANCË – Macron zotohet në vazhdimin e reformave para skadimit të...

PARIS, 13 korrik /ATSH-DPA/ - Presidenti francez, Emmanuel Macron po planifikon të ndërmarrë disa reforma të planifikuara para skadimit të mandatit të tij. Macron theksoi...

Reforma në burgje/ Gjonaj: Preku gjithë rregullimin ligjor dhe ekzekutimin e...

TIRANË, 12 korrik /ATSH/ Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj u shpreh sot se reforma në sistemin penitenciar e ndërmarrë në vitin 2017, preku gjithë...

Bylykbashi: Sistemi zgjedhor aktual duhet ndryshuar rrënjësisht

TIRANË, 8 korrik /ATSH – I. Vata/ Deputeti i zgjedhur i PD-së, Oerd Bylykbashi deklaroi sot se sistemi zgjedhor aktual duhet ndryshuar rrënjësisht. I ftuar...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA