Ballina Etiketimet Qershor

Etiketim: qershor

GJENEVË – SHBA-ja tërhiqet zyrtarisht nga OBSH-ja

GJENEVË, 4 shtator /ATSH-AA/ - Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të tërhiqen zyrtarisht nga Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) më 6 korrik 2021,...

Qershori 2020 muaji më i nxehtë i regjistruar ndonjëherë

PARIS, 7 korrik /ATSH-AFP/ - Muaji qershor 2020 ka qenë më i nxehti i regjistruar ndonjëherë në botë duke u barazuar me qershorin 2019,...

ITALI – Di Maio: 15 qershori D-Day për turizmin europian

ROME, 26 maj /ATSH-ANSA/ - Po punojmë për të siguruar që më 15 qershor të mund të nisemi të gjithë së bashku drejt Europës,...

GREQI – Mitsotakis: Rihapja e kufijve për turistët më 15 qershor

ATHINË, 20 maj /ATSH-ANA-ANSA/ - Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis do të njoftojë sot pasdite planin e qeverisë për punësimin, ekonominë dhe turizmin. Megjithatë, faktin që...

MV – Zaev: Të shfrytëzojmë momentin e stabilizimit të koronavirusit dhe...

SHKUP, 10 maj /ATSH-MIA/ - Të shfrytëzojmë momentin e stabilizimit të koronavirusit dhe pandemisë dhe të shkojmë në zgjedhje në mes të qershorit, më...

HAGË- Procesi i apelit për Mlladiç do të mbahet në qershor

HAGE, 4 prill /ATSH-ANSA/- Procesi i apelit në procesin gjyqësor ndaj Ratko Mladic, ish-udhëheqësi ushtarak i serbëve të Bosnjës i dënuar me burgim të...

COVID-19/ Turizmi këtë verë me rregulla të reja

TIRANË, 28 prill/ATSH/ Dy javët e parë të majit do të jenë një fazë përcaktuese për Ministrinë e Turizmit dhe Mjedisit, e cila shpreson...

HOLANDË – Zgjatet periudha e masave ndaluese për frenimin e COVID-19

HAGË, 23 mars /ATSH-AFP/- Qeveria holandeze vendosi sot ta zgjasë deri më 1 qershor ndalimin për të gjitha tubimet publike, i planifikuar fillimisht deri...

METEO – Qershori 2019 ka qenë qershori më i nxehtë ndonjëherë...

PARIS, 2 korrik /ATSH-AFP/ - Qershori 2019, që është karakterizuar nga një valë e jashtëzakonshme të nxehti në Europën Perëndimore, ka qenë muaji qershor...

FOTO/ Durrës, 87 jahte dhe 3 kroçera me 938 turistë vetëm...

TIRANË, 2 korrik/ATSH/ - 87 jahte turistike të madhësive të ndryshme dhe 3 kroçera me turistë të huaj e kanë vizituar portin e Durrësit...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA