Ballina Etiketimet Qasje

Etiketim: qasje

HAGË – Cooke: Qasja në vaksina të garantohet në të gjithë...

HAGË, 11 qershor /ATSH-AFP/ - Kreu i Agjencisë Europiane të Barnave (EMA), Emer Cooke bëri thirrje që e gjithë bota të ketë qasje në...

FOKUS – Kroacia: Më shumë angazhim politik dhe qasje strategjike për...

BRUKSEL, 10 maj /ATSH-ANSA/ - Ballkani po përballet me sfida të ndryshme dhe pandemia e ka përkeqësuar situatën dhe na duhet një angazhim më...

COVID-19 – Tedros: Pabarazia e qasjes në vaksina është e papranueshme

GJENEVË, 7 maj /ATSH-AFP/ - Kreu i OBSH-së, Tedros Adhanom Ghebreyesus, nxiti sërish sot vendet e pasura anëtare të G7-s t'i japin përparësi absolute...

COVID-19 – Franca zgjeron ndjeshëm grupmoshat për qasjen në vaksina

PARIS, 6 maj /ATSH-DPA/ - Franca po përshpejton fushatën e saj të vaksinimit, duke zgjeruar ndjeshëm qasjen në vaksinat antiCOVID-19. “Duke filluar nga e mërkura,...

LONDËR – Uashingtoni prezanton në G7 qasjen e re për çështjen...

LONDËR, 3 maj /ATSH-AFP/ - Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken filloi sot takimin e parë me ministrat e Punëve të Jashtme të G7...

COVID-19 – OBSH: Ndihmoni në sigurimin e qasjes së drejtë ndaj...

ROMË, 14 janar /ATSH-ANSA/ - Europa duhet të tregojë më shumë solidaritet në lidhje me vaksinat, në një kohë kur 95% e dozave janë...

STAMBOLL – Erdogan: G20 duhet të promovojë qasje të drejtë në...

STAMBOLL, 21 nëntor /ATSH-DPA/ - Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan u bëri thirrje sot vendeve të G20-s të ndihmojnë në sigurimin e qasjes së...

BRUKSEL – Një impuls i ri i domosdoshëm për negociatat post-Brexit

BRUKSEL, 15 qershor /ATSH-AFP/ - Europianët dhe Britanikët ranë dakord për t'i dhënë një impuls të ri negociatave mes BE-së dhe Londrës për të...

BRUKSEL – Berlini: Londra më shumë realiste në negociatat postBrexit

BRUKSEL, 4 qershor /ATSH-AFP/ - Gjermania i kërkoi sot Britanisë së Madhe të miratojë një qasje më realiste në negociatat post-Brexit me Bashkimin Europian,...

STOKHOLM – Suedia: Qasja përballë COVID-19 mund të kishte qenë më...

STOKHOLM, 3 qershor /ATSH-AFP/ - Epidemiologu suedez, Anders Tegnell, i Agjencisë suedeze të Shëndetit Publik, pranoi sot se qasja më fleksibël e miratuar nga...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA