Ballina Etiketimet Punesim

Etiketim: Punesim

Monika Muça, shembull motivues për të rinjtë që dëshirojnë të demonstrojnë...

TIRANË, 22 tetor/ATSH/ Në rrugën pa kthim drejt rienergjizimit të administratës publike, përmes kapaciteteve të reja njerëzore dhe intelektuale, që i bashkohen trupës së...

Valë e re reformimi dhe modernizimi në administratën shtetërore/ Suela Qemalli,...

TIRANË, 20 tetor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama ndau sot një tjetër rast të punësimit të të rinjve me meritë në administratën publike. "Suela Qemalli është rritur...

“Ekselentët, fytyra e administratës europiane që kemi nisur të ndërtojmë”/ 602...

TIRANË, 15 tetor/ATSH/ Marilena Feimi është një histori frymëzuese dhe shembull kuptimplotë i një gjenerate të rinjsh shqiptarë që investojnë shumë te vetja, me...

Eris Agolli, një nga të rinjtë ekselentë që ka zgjedhur ta...

TIRANË, 10 tetor/ATSH/ Eris Agolli, është një nga të rinjtë ekselentë të Shqipërisë që ka zgjedhur ta ndërtojë të ardhmen e tij përmes punës...

Mësuesit, mjekët, infermierët, studentët më të mbrojtur në të drejtën e...

TIRANË, 9 tetor /ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi se sot nuk ka më ndërhyrje politike për punësimin e mësuesve, infermierëve, mjekëve apo për hyrjen...

BRITANI E MADHE – Londra: Masa të reja për mbështetjen e...

LONDËR, 9 tetor /ATSH-AFP/ - Qeveria britanike njoftoi sot masa të reja në ndihmë të punësimit, që synojnë bizneset e detyruara të qëndrojnë të...

COVID-19/ Rikthim në punë i 13 mijë personave

TIRANË, 29 shtator/ATSH/ Kryeministri Edi Rama premtoi sot se 13 mijë personat që ngelën të papunë gjatë periudhës së pandemisë së COVID-19 do të...

Punësimi i mësuesve shtesë për mësimin me dy turne, pagë e...

TIRANË, 28 shtator/ATSH/ Punësimi i mësuesve të rinj shtesë i cili vjen si nevojë e zhvillimit të mësimit me turne, do të bëhet me...

Fondi i punësimit, më i larti në 10-vjeçarin e fundit/ Skema...

TIRANË, 23 shtator/ATSH-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se "me rishikimin e buxhetit në korrik, u rritën fondet në dispozicion të programeve të...

590 milionë lekë për nxitjen e punësimit/ Pritet të përfitojnë deri...

TIRANË, 23 shtator/ATSH/ Qeveria ka në dispozicion 590 milionë lekë për të zbatuar programet e nxitjes së punësimit për vititn 2020, ndërsa parashikon që...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA