Ballina Etiketimet Proteste

Etiketim: Proteste

Protestë për prishjen e Teatrit Kombëtar/ Budina: Teatri jeton, i kërkojmë...

TIRANË, 17 maj/ATSH/ Aktivistë të Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar po vazhdojnë të protestojnë për prishjen e Teatrit. Ndërkohë që vazhdon puna për prishjen...

Ndalimi i protestuesve në sheshin “Skënderbej”/ Reagimet

TIRANË, 9 maj/ATSH/ Disa aktivistë të shoqërisë civile që u mbodhën në një tubim sot në sheshin "Skënderbej" në ditën e fitores kundër fashizmit,...

Organizuan protestë të paligjshme, procedohen penalisht 7 persona. Reagon PD

TIRANE, 8 maj/ATSH/ Policia e Shtetit ka proceduar 7 persona të cilët një ditë më parë organizuan protestë të paligjshme në sheshin "Skënderbej". Sipas njoftimit...

Përkujtohet protesta e parë antikomuniste në Shqipëri

TIRANË, 26 mars/ATSH/ Sot përkujtohet protesta e parë antikomuniste në Shqipëri 26 mars 1990, Kavajë i Murit të Berlinit dhe një sërë ndryshimesh radikale politike,...

GREQI – Protesta kundër ndërtimit të kampeve të reja për migrantët

ATHINË, 26 shkurt /ATSH-DPA/ - Qytetarët, të cilët jetojnë në ishujt grekë, përshkallëzuan protestën kundër planeve për kampe të reja migrantësh duke njoftuar ndërprerjen...

Në bulevard me qytetarët/ Maliqi: Mbështes thirrjen e Metës, vendi të...

TIRANË, 20 shkurt /ATSH/ -Deputeti i opozitës, Lefter Maliqi në një deklaratë për shtyp nga Kuvendi ka thënë se e mbështet presidentin e Meta...

GJERMANI – Aktivistët protestojnë kundër licencave të eksportit të armëve

FRANKFURT, 4 shkurt /ATSH-DPA/ - Dhjetëra aktivistë kundër armëve protestuan sot kundër licencave të eksportit për shitje të armëve në vende si Meksika, Hungaria,...

GJERMANI – Aktivistët e mjedisit protestojnë kundër rifunksionalizimit të një termocentrali

DORTMUND, 2 shkurt /ATSH-DPA/ - Aktivistët e mjedisit hynë sot në mëngjes me forcë në një termocentral me qymyr në shtetin e Rhein-Westfalia, në...

Protesta e PD-së në Fier/ OSHEE: Kemi vendosur 6 mijë matës...

TIRANË, 22 janar/ATSH/ Operatori i Sistemit të Shpërndarjes deklaroi sot se "në bazë të projektit të Bankës Botërore në qarkun e Fierit sikurse dhe...

SHBA- Mijëra amerikanë në protestë për të mbrojtur të drejtën e...

RICHMOND, 20 janar /ATSH-AFP/- Mijëra mbështetës të së drejtës për armëmbajtje protestuan sot në Richmond, kryeqytetin e shtetit të Virxhinias, në një tubim nën...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA