Ballina Etiketimet Proteste

Etiketim: Proteste

Ata që dolën në protestën e vërtetë kundër projektit, janë sot...

TIRANË, 21 maj/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se ata që dolën në protestën e vërtetë kundër projektit të teatrit të ri, janë sot në...

“Aleanca për Teatrin” protestë përpara SPAK

TIRANË, 21 maj/ATSH/ Anëtarë të “Aleancës për Teatrin” protestuan sot përpara Prokurorisë së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK), ku kërkuan vijimin...

Protesta, mjeku Ulqini: Thyerje e të gjithë protokolleve, të shpresojmë të...

TIRANË, 20 maj/ATSH/ Mjeku Dritan Ulqinaku deklaroi mbrëmjen e sotme në një nga mediet e vendet se 15 raste në ditë në aspektin e...

Meta: Të lirohen të arrestuarit e protestës

TIRANË, 20 maj/ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka kërkuar sot që të lirohen të arrestuarit e protestës për prishjen e Teatrit Kombëtar. “Të gjitha...

Zbrazja e godinës së Teatrit/ Policia e Shtetit është sjellë si...

TIRANË, 19 maj/ATSH-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama vlerësoi sot ndërhyrjen profesionale të Policisë së Shtetit ndaj protestuesve te Teatri Kombëtar, ndërsa theksoi se "nuk ka...

Protestat/ Rama: Kur e haje plumbin ballit ishte dikush tjetër kryeministër

TIRANË, 18 maj/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi se sot gjithkush mund të protestojë dhe se nuk duhet kurajo për të dalë në shesh me...

Arrestohet 49-vjeçari që hodhi lëndë piroteknike në protestë, i ndaluar më...

TIRANË, 18 maj/ATSH/ Policia e Shtetit ka identifikuar dhe ndaluar 49-vjeçarin Arben Qyrani, me banim tek Unaza e Re, Tiranë, autori i hedhjes së...

Basha: Do të mbështesim protestat e “Aleancës për Teatrin”

TIRANË, 18 maj/ATSH/ Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, deklaroi sot se "opozita, Partia Demokratike do të mbështesë të gjitha protestat e 'Aleancës për...

Incidente të dhunshme mes pjesëmarrësve në protestë

TIRANË, 18 maj/ATSH/ Protesta e pasdites së sotme e thirrur nga "Aleanca për Teatrin" pati momente tensioni, kur disa qytetarë i kanë kërkuar në...

Protestë për prishjen e Teatrit Kombëtar/ Budina: Teatri jeton, i kërkojmë...

TIRANË, 17 maj/ATSH/ Aktivistë të Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar po vazhdojnë të protestojnë për prishjen e Teatrit. Ndërkohë që vazhdon puna për prishjen...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA