Ballina Etiketimet Proteste

Etiketim: Proteste

Farage protestë kundër lockdown me 20… manifestues!

LONDËR, 9 nëntor /ATSH-ANSA/ - Nigel Farage i partisë ''Brexit'' zhvilloi një protestë të vogël kundër bllokimit në Londër, me rastin e përkujtimeve për...

BRITANI E MADHE – Personeli mbretëror proteston kundër shkurtimit të vendeve...

LONDËR, 9 shtator /ATSH-DPA/- Personeli mbretëror zhvilloi sot një protestë të rrallë kundër shkurtimeve të planifikuara të vendeve të punës, jashtë një prej vendbanimeve...

BJELLORUSI – Protestë gjigante për të kërkuar dorëheqjen e Lukashenkos

MINSK, 6 shtator /ATSH-DPA/ - Një numër shumë i madh demonstruesish pritet të mblidhen sot në Bjellorusi për të kërkuar dorëheqjen e presidentit Aleksander...

Shahini: Protesta e maturantëve e stisur nga opozita, gjuha përçmuese segment...

TIRANË, 22 qershor/ATSH/ Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Besa Shahini përmes një reagimi zyrtar e ka cilësuar protestën e fundit të maturantëve të...

Ndalimi i grumbullimeve si masë antiCovid/ Këlliçi: Gjobitje politike

TIRANË, 17 qershor/ATSH/ “Gjobitja ndaj të rinjve protestues sot përpara Ministrisë së Arsimit apo e Shoqatës së Transportit është antikushtetuese, është politike dhe tregon...

Protesta e maturantëve/ Vrapi: Asnjë pyetje nuk ka gabime shkencore, nuk...

TIRANË, 15 qershor/ATSH/ Drejtoresha e Qendrës së Shërbimeve Arsimore, Rezana Vrapi, deklaroi sot se pas takimit me mësues të gjimnazeve rezultoi se “asnjë pyetje...

Maturantët kërkojnë rishikim të testit të gjuhë-letërsisë

TIRANË, 12 qershor/ATSH/ Një grup maturantësh në kryeqytet protestuan mesditën e sotme përpara Ministrisë së Arsimit, Rinisë dhe Sporteve, pasi sipas tyre struktura e...

FOKUS – Linjat ajrore protestë ndaj vendimit britanik për vendosjen e...

LONDËR, 8 qershor /ATSH-DPA/ - Linjat ajrore kërcënojnë se do të ndërmarrin veprime ligjore, pasi të gjithë vizitorët e ardhur në Britaninë e Madhe...

Meta: Inkurajoj të gjitha nismat kundër çdo forme dhune dhe abuzivizmi

TIRANË, 5 qershor/ATSH/ Presidenti Ilir Meta deklaroi sot se "kur çdo formë dhune tolerohet, justifikohet dhe nuk ndëshkohet nga shteti, atëherë dhuna kthehet në...

Budina në Shkodër: Teatrin do t’a rikthejmë siç ishte

TIRANË, 23 maj/ATSH/ - Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit u ndal sot në Shkodër për të mbledhur firma për peticionin që të rindërtohet Teatri...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA