Ballina Etiketimet Protesta

Etiketim: protesta

POLONI – Protesta pas hyrjes në fuqi të ligjit për abortin

VARSHAVË, 28 janar /ATSH-PAP-DPA/ - Mijëra protestues dolën në rrugë dje në mbrëmje vonë, pasi Gjykata e Lartë e Polonisë paraqiti një arsyetim me...

“Trashëgimia e dhunës”/ Nga 1997, te 21 Janari dhe protestat e...

TIRANË, 21 janar/ATSH/ Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla publikoi sot një video përmbledhëse duke sjellë në kujtesë disa prej zhvillimeve...

SHBA – Katër viktima pas trazirave në Kapitol

UASHINGTON, 7 janar /ATSH-DPA/ - Katër persona humbën jetën, ndërsa masa e protestuesve të zemëruar proTrump sulmuan dje Kapitolin, tha shefi i policisë së...

GJERMANI – Maas: Të ndalet shkelja e demokracisë

BERLIN, 6 janar /ATSH-AFP/ - Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas u bëri thirrje mbështetësve të presidentit amerikan Donald Trump që të ndalojnë shkeljen...

SHBA – Policia përdor gaz lotsjellës për shpërndarjen e protestuesve në...

UASHINGTON, 6 janar /ATSH-AFP/ - Policia përdori gaz lotësjellës për shpërndarjen e protestuesve pro-Trump, që sulmuan ndërtesën e Kapitolit, ndërsa deputetët u udhëzuan të...

“Pas vitit 2013 nuk qëllohet mbi protestuesit”/ Balla: Ish-ministri i Brendshëm,...

TIRANË, 21 dhjetor /ATSH/ Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla deklaroi sot se gjatë protestave që pas vitit 2013 kur PS...

Protestat/ Bushati: Nuk pashë asnjë forcë politike, përveç mazhorancës, të dilte...

TIRANË, 18 dhjetor /ATSH/ Deputeti i PS dhe njëkohësisht kryetari i kësaj partie në Tiranë, Ervin Bushati u shpreh sot se, nuk pashë për...

“Abuzim me të miturit në protestë”/ Akt i degradimit të Metës...

TIRANË, 15 dhjetor /ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se ata që abuzojnë me të miturit duke i nxjerrë në protesta të dhunshme janë...

“Nxitja e të miturve në krim, vepër penale”/ Braçe: PD-LSI, si...

TIRANË, 15 dhjetor /ATSH/ Zv.kryeministri Erion Braçe deklaroi sot se shtyrja e fëmijëve në krim është vepër e qartë penale, duke theksuar se "PD-LSI...

“Opozita në mbështetje të protestuesve”/ Çupi: Rama ka shtatë vite që...

TIRANË, 14 dhjetor /ATSH/ -Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Dhurata Çupi deklaroi sot se opozita është në mbështetje të protestuesve. Në një intervistë televizive, Çupi u...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA