Ballina Etiketimet Prodhimi

Etiketim: prodhimi

GJERMANI – VW premton 30% rritje të produktivitetit

BERLIN, 1 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Grupi Volkswagen pret që të rrisë produktivitetin me 30% në 122 fabrikat në të gjithë botën deri në vitin...

MAKINA – Toyota rekord shitjesh dhe fitimesh

TOKIO, 7 nëntor /ATSH-DPA/ - Fitimi operativ i kompanisë Toyota Motors u rrit me 14,4 %, pra në 662,4 miliardë jen (6,1 miliardë dollarë)...

SHBA – F-35 kanë një problem, ndalohet prodhimi

UASHINGTON, 26 tetor /ATSH/ - Departamenti amerikan i Mbrojtjes ka vendosur të shtyjë prodhimin me kapacitet të plotë të avionit luftarak F-35 për shkak...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA