Ballina Etiketimet Probleme

Etiketim: probleme

FISHË TEKNIKE – Bota në luftë kundër zjarreve

BRUKSEL, 31 korrik /ATSH-AA/ - Zjarret që po vazhdojnë në shumë vende të botës kanë shndërruar në hi dhjetëra mijëra hektarë toke në SHBA,...

FOKUS – Skocia vrima e zezë e Evropës për drogën

EDIMBURG, 30 korrik /ATSH-DPA/ - Skocia mbetet epiqendra evropiane e vdekjeve nga droga dhe sipas anketimeve rezulton e para për shtatë vite me radhë...

Për personat me çrregullime të shëndetit mendor Covid-19 rezulton më fatal

BERLIN, 30 korrik /ATSH-AA/ - Një studim i kryer në Francë ka zbuluar se individët me çrregullime ekzistuese të shëndetit mendor janë në rrezik...

Amazon probleme në gjithë botën me faqen e blerjeve online

KALIFORNI, 12 korrik /ATSH-MIA/ – Konsumatorët në mbarë botën sot në mëngjes kanë pasur probleme me qasjen në platformën online Amazon.com, ndërsa kompania njoftoi...

Inflamacioni i tepërt i dhjamit a tregon lipoedemën?

ROMË, 7 korrik /ATSH/ - Lipoedema është një patologji kronike që prek këmbët, e cila manifestohet me një akumulim të dukshëm të dhjamit në...

Kredia me probleme zbret nën nivelin 7.8 %, vlera më e...

TIRANË, 14 qershor/ATSH/ Në muajin prill të këtij viti, treguesi i kredive me probleme zbriti nën nivelin 7.8 %, duke regjistruar vlerën më të...

Korrigjimi i dezinformimit në Twitter përkeqëson problemin

LONDËR, 30 maj /ATSH-PA Media-DPA/ - Korrigjimi i dezinformimit në Twitter mund ta përkeqësojë problemin, sipas një studimi. Studiuesit kanë ofruar korrigjim të plotë në...

BRUKSEL- Bobek: BE sheh probleme serioze me kompetencat e ministrit polak...

BRUKSEL, 20 maj /ATSH-DPA/ - Kompetencat e dhëna ministrit polak të Drejtësisë, i cili gjithashtu vepron si Prokurori i Përgjithshëm, për të transferuar gjyqtarë...

FUTBOLL – Casillas përsëri probleme me zemrën

MADRID, 6 maj /ATSH-AA/ - Portieri i famshëm spanjoll Iker Casillas përsëri ka probleme me zemrën dhe si pasojë është shtruar në spital. Sipas raporteve...

JAPONI – Mitsibishi ul prodhimin për shkak të problemit të furnizimit...

TOKIO, 25 prill /ATSH-AA/ - Mitsubishi Motors ka njoftuar se do të zvogëlojë prodhimin në Japoni dhe Tajlandë nga muaji i ardhshëm për shkak...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA