Ballina Etiketimet Presidenti

Etiketim: Presidenti

Kthimi në Kuvend nga Meta i ligjit “Për Policinë e Shtetit”/...

TIRANË, 3 dhjetor /ATSH/ Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj deklaroi sot se kthimi në Kuvend i ligjit "Për Policinë e Shtetit" nga ana e...

FRANCË – Vdes në moshën 94 vjeçare ish-presidenti Valéry Giscard d’Estaing

PARIS, 3 dhjetor /ATSH-ANSA/- Ish presidenti i Republikës Franceze, Valéry Giscard d'Estaing, ka ndërruar jetë në moshën 94 vjeçare. Anëtarët e familjes e njoftuan se...

ITALI – Arrestohet presidenti i Këshillit Rajonal të Kalabrisë për lidhje...

CATANZARO, 19 nëntor /ATSH-ANSA/- Policia italiane arrestoi presidentin e Këshillit Rajonal të Kalabrisë, Domenico Tallini, eksponent i koalicionit ''Forza Italia'', Tallini u vendos në arrest...

Bahri Shaqiri largohet nga posti i këshilltarit për Sigurinë i Presidentit/Panariti...

TIRANË, 12 nëntor /ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka pranuar sot dorëheqjen e Bahri Shaqirit nga detyra e Këshilltarit për Çështjet e Sigurisë...

Ndryshimet në Kodin Zgjedhor/ Shameti: Argumentet e Metës me karakter politik

TIRANË, 29 tetor /ATSH/ Deputeti i Partisë Socialiste, Adnor Shameti kërkoi sot rrëzimin e dekretit të Presidentit të Republikës për ndryshimet në Kodin Zgjedhor. Duke...

Ndryshimet në Kodin Zgjedhor/ Komisioni i Ligjeve rrëzon dekretin e Presidentit

TIRANË, 27 tetor /ATSH/ Komisioni për Çështjet Ligjore, Administratën Publike dhe të Drejtat e Njeriut, rrëzoi sot dekretin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta,...

PRAGË – Zeman u kërkon qytetarëve çekë të votojnë, pavarësisht pandemisë

PRAGË, 28 shtator /ATSH-DPA/ - Presidenti çek Milos Zeman u kërkoi qytetarëve të votojnë pavarësisht nga pandemia e koronavirusit. "Çohuni qytetarë, përndryshe, politikanët që askush...

Kuvendi miraton raportin e Komisionit Hetimor për Metën: Shkeljet nuk mjaftojnë...

TIRANË, 27 korrik/ATSH/ Kuvendi miratoi sot raportin përfundimtar të Komisionit Hetimor “Për kontrollin e ligjshmërisë së veprimeve të kryera nga ana e Presidentit të...

TANZANI – Magufuli: COVID-19 ”u largua” pas lutjeve tona

DODOMA, 21 korrik /ATSH-ANSA/ - Presidenti tanzanian, John Magufuli deklaroi për herë të dytë se në vendin e tij nuk kishte asnjë rast me...

Miratohen 4 projektligje, Kuvendi rrëzon dekretin e Metës

TIRANË, 2 korrik/ATSH/ Kuvendi i Shqipërisë në përfundim të seancës së sotme plenare, miratoi katër projektligje dhe katër projektrezoluta, si dhe u rrëzua një...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA