Ballina Etiketimet Presidenti Meta

Etiketim: Presidenti Meta

Dekorata “Nderi i Kombit” për etnomuzikologun Ramadan Sokoli

TIRANË, 23 qershor/ATSH/ Presidenti Ilir Meta çmoi etnomuzikologun, kompozitorin dhe pedagogun e shquar Ramadan Sokoli (pas vdekjes) me dekoratën e lartë “Nderi i Kombit”,...

Meta: Qëllimi i platformës, zbatimi i Kushtetutës dhe 15 kushteve të...

TIRANË, 27 maj /ATSH/ Presidenti Ilir Meta, në një intervistë për një media, ka shpjeguar platformën e propozuar klasës politike dhe diplomatëve, duke theksuar...

Betohen në Presidencë anëtarët e rinj të Gjykatës së Lartë

TIRANË, 13 mars /ATSH/ –Në Institucionin e Kryetarit të Shtetit u zhvillua sot ceremonia solemne e betimit para Presidentit të Republikës, Ilir Meta të...

FOTO/ Meta në Ishëm dhe Bubq: Të bëjmë gjithçka për të...

TIRANË, 1 dhjetor /ATSH/ - Presidenti Ilir Meta ka vizituar sot dy fshatra të prekura nga tërmeti i së martës. Në Shkafanen në Ishëm dhe...

Meta: Liria fetare, thelbësore për paqen dhe stabilitetin brenda dhe midis...

TIRANË, 18 nëntor /ATSH/ Në bashkërendim me Departamentin e Shtetit të SHBA-ve, Presidenti i Republikës, Ilir Meta organizoi sot në Tiranë konferencën ndërkombëtare “Feja...

Meta: Nuk ka Rilindje lokale dhe ndërkombëtare që e shpëton Dvoranin...

TIRANË, 17 nëntor /ATSH/ - Presidenti i Republikës, Ilir Meta e ka cilësuar skandaloz presionin politik ndaj Këshillit të Emërimeve në Drejtësi dhe anëtares...

Meta takon Presidentin e KEES, Luca Jahier

TIRANË, 12 nëntor /ATSH/ Në kuadër të pjesëmarrjes në punimet e Forumit të Parisit për Paqen, Presidenti i Republikës Ilir Meta u takua sot me...

FOTO/ Meta vlerëson Shtëpinë e Fëmijës “Fillime të Reja” me dekoratën...

TIRANË, 25 tetor /ATSH/ - Presidenti i Republikës, Ilir Meta vlerësoi sot Shtëpinë e Fëmijës "Fillime të Reja" me  dekoratë “Nënë Tereza”: “Për punën...

Meta: Ballkani është shumë jetësor për të ardhmen e Bashkimit Europian

TIRANË, 8 tetor /ATSH/ - Presidenti Meta ka dhënë një intervistë për televizionin shtetëror të Estonisë ku ka folur për situatën politike në vend...

Meta: Reforma në drejtësi të bëhet tamam që t’i shërbejë edhe...

TIRANË, 3 tetor /ATSH/ - Ilir Meta, President i Republikës së Shqipërisë ka folur për replikat në distancë midis krerëve të dy forcave më...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA