Ballina Etiketimet Porti i Durrësit

Etiketim: Porti i Durrësit

Ndërlidhja mes Shqipërisë, Italisë dhe Malit të Zi në transportin detar/...

https://www.facebook.com/eu.delegation.albania/videos/644345089530845/ TIRANË, 24 gusht /ATSH/ -Projekti i Ndërlidhjes së Qeverisjes në Jugun e Adriatikut (SAGOV), i financuar nga BE me një fond të përgjithshëm prej...

Porti i Durrësit/ Në korrik u transportuan afro 76 mijë tonë...

TIRANË, 13 gusht/ATSH/ Gjatë muajit korrik tragetet linjave Durrës-Bari dhe Durrës-Ankona e kthim, përveç udhëtarëve kanë transportuar afro 76 mijë tonë mallra të ndryshme,...

Porti i Durrësit/ Përpunohen 7 anije tregtare, kryesojnë materialet e ndërtimit...

TIRANË, 10 gusht/ATSH/ Autoriteti Portual i Durrësit ka informuar se fundjava që lamë pas është mbyllur me aktivitet të lartë përpunues ku sipas të...

20 mijë tonë mallra po përpunohen në portin e Durrësit

TIRANË, 7 maj /ATSH/ Në portin e Durrësit vazhdon normalisht procesi i përpunimit të mallrave. Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë, bëri të ditur sot, se...

Historiku “Porti në rrjedhën e viteve”, me fotot e ATSH-së ndër...

TIRANË, 2 mars/ATSH/ Autoriteti Portual i Durrësit ka publikuar disa foto të fotografëve të njohur Arben Çela dhe Mihal Progonati, foto të cilat janë...

Porti i Durrësit/ Mbërrijnë dy transformatorët e rinj të OSHEE-së

TIRANË, 10 janar/ATSH/ Pjesë e përpunimit të mallrave, gjatë kësaj jave në Portin e Durrësit kanë mbërritur edhe dy transformatorë elektrikë, të cilët do...

Mbështetje për Portin e Durrësit, Zingraf: Vlerësojmë klimën pozitive për biznesin...

TIRANË, 21 nëntor/ATSH/ Ambasadori gjerman në vendin tonë, Peter Zingraf vizitoi sot Portin e Durrësit, ku vlerësoi klimën pozitive të ofruar ndaj biznesit gjerman. Ai...

Porti i Durrësit thellon bashkëpunimin me Forcën Detare dhe strukturat e...

TIRANË, 13 nëntor /ATSH/ Komandanti i Forcës Detare shqiptare, Artur Meçollari dhe një grup drejtuesish ushtarakë nga Marina Mbretërore Britanike dhe Marina Kombëtare Franceze,...

FOTO/ 670 turistë amerikanë dhe kanadezë me kroçerën “Sirena” në portin...

TIRANË, 26 tetor /ATSH/ Turistët e huaj vijojnë të vizitojnë Shqipërinë edhe pse jemi pothuajse në muajin nëntor. Sot, 670 turistë amerikanë dhe kanadezë...

Ulja e karbonit në qytetet me destinacion krocierat, promovohet projekti në...

TIRANË, 23 tetor/ATSH/ Lundrimi me kroçera në Portin e Durrësit pritet të ketë një rritje të madhe në vitet e ardhshme duke i bërë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA