Ballina Etiketimet Pfizer/BioNTech

Etiketim: Pfizer/BioNTech

Vaksina Pfizer/BioNTech mbron për gjashtë muaj

NJU JORK, 3 prill /ATSH-AA/ - Kompania farmaceutike amerikane “Pfizer” dhe partneri i saj gjerman BioNTech njoftuan se vaksina e tyre antiCOVID-19 është efikase...

Vaksina “Pfizer/BioNTech” zvogëlon përhapjen e infektimit

LONDËR, 26 shkurt /ATSH-DPA/ - Një dozë e vetme e vaksinës “Pfizer/BioNTech” mund të zvogëlojë numrin e rasteve asimptomatike të COVID-19 me një të...

COVID-19 – Vaksina “BioNTech/Pfizer” efikase kundër dy varianteve

BERLIN, 8 shkurt /ATSH-DPA/ - Studimet laboratorike treguan se vaksina e zhvilluar nga kompania gjermane “BioNTech” dhe partnerja e saj amerikane “Pfizer” është efikase...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA