Ballina Etiketimet Pezullim

Etiketim: pezullim

U përfshi në konflikt/ SHÇBA pezullon punonjësin deri në përfundimin e...

TIRANË, 13 janar/ATSH/ Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimit të Çështjeve të Brendshme dhe Ankesave pas marrjes në dijeni të një konflikti të ndodhur mes...

Koronavirusi i ri/ Shqipëria pezullon fluturimet me Britaninë e Madhe prej...

TIRANË, 21 dhjetor/ATSH/ Komiteti i Ekspertëve vendosi sot pezullimin e fluturimeve me Britaninë e Madhe, duke filluar nga ora 06:00 e ditës së martë,...

COVID-19 – Sllovenia pezullon transportin publik

LJUBLJANË, 12 nëntor /ATSH-AFP/ - Qeveria sllovene njoftoi sot pezullimin e transportit publik dhe ndalimin e pothuajse të gjitha tubimeve për dy javë, sepse...

ITALI – Senati pezullon seancën legjislative për shkak të COVID-19

ROMË, 30 shtator /ATSH-DPA/ - Senati italian pezulloi sot seancën e tij legjislative pasi dy nga anëtarët e tij rezultuan pozitivë për COVID-19. "Të gjitha...

VARSHAVË – Polonia pezullon lidhjet ajrore me Francën

VARSHAVË, 15 shtator /ATSH-AFP/ - Polonia do të pezullojë lidhjet ajrore me Francën nga 16 shtatori, për shkak të pandemisë, njoftoi sot në mbrëmje...

COVID-19 – ”AstraZeneca”: Një vaksinë e mundur këtë vit, pavarësisht pezullimit

LONDËR, 10 shtator /ATSH-AFP/ - Grupi farmaceutik britanik "AstraZeneca" theksoi sot se e gjykonte akoma të mundur të kishte një vaksinë kundër COVID-19 të...

LIBI – GNA pezullon ministrin e Brendshëm

TRIPOLI, 29 gusht /ATSH-DPA/ - Qeveria libiane e Marrëveshjes Kombëtare (GNA), e njohur nga OKB-ja, pezulloi sot ministrin e Brendshëm, duke theksuar se ai...

Shpejtësi tej normave të lejuara/ Policia pezullon 32 leje drejtimi dhe...

TIRANË, 9 gusht/ATSH/ Gjatë fundjavës, 32 leje drejtimi janë pezulluar për shpejtësi tej normave të lejuara dhe drejtim mjeti nën efektin e alkoolit. Policia e...

Drejtim mjeti në gjendje të dehur ose pa patentë/ Policia pezulloi...

TIRANË, 21 korrik/ATSH/ Policia ka pezulluar 159 leje drejtimi gjatë fundjavës. Drejtoria e Policisë Rrugore, ka marrë masa të shtuara në të gjithë vendin, përgjatë...

Protokollet antiCOVID/ Gjobitet një call center, pezullohet aktiviteti i një institucioni...

TIRANË, 3 korrik/ ATSH/ Inspektorati Shtetëror Shëndetësor ka intensifikuar kontrollet në terren dhe vetëm në 24 orët e fundit janë kryer 1555 inspektime në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA