Ballina Etiketimet Pezullim

Etiketim: pezullim

COVID-19 – Australia pezullon rihapjen e kufijve për shkak të Omicron

SIDNEI, 29 nëntor /ATSH-AFP/ - Australia vendosi sot pezullimin e planit të saj për të rihapur kufijtë për studentët dhe punëtorët e kualifikuar, duke...

BRUKSEL – BE miraton pezullimin e fluturimeve nga shtatë shtete të...

BRUKSEL, 26 nëntor /ATSH-DPA/ - Shtetet anëtare të BE-së kanë rënë dakord të pezullojnë fluturimet e pasagjerëve nga shtatë vende të Afrikës Jugore për...

GJERMANI – Pezullohet certifikimi i ”Nord Stream 2”

BERLIN, 16 nëntor /ATSH-DPA/ - Agjencia Rregullatore Federale gjermane pezulloi  procedurën e certifikimit për gazsjellësin e diskutueshëm nënujor ''Nord Stream 2'', i projektuar për...

BRUKSEL – BE: Pasoja serioze nëse Londra pezullon protokollin e Irlandës...

BRUKSEL, 5 nëntor /ATSH-AFP/ - Komisioni Evropian paralajmëroi sot për pasojat serioze në rast të një pezullimi të protokollit të Irlandës së Veriut për...

Shpejtësi deri 161 km/h në rrugën Tiranë- Elbasan, pezullohen 10 leje...

TIRANË, 26 shtator/ATSH/ Policia Rrugore si rezultat i kontrolleve me radar, në rrugën interurbane Tiranë – Elbasan ka evidentuar 10 drejtues mjetesh që qarkullonin...

Shpejtësi deri në 200 km/orë, arrestohen 9 shoferë dhe pezullohen 43...

TIRANË, 22 shtator/ATSH/ Policia Rrugore vijon kontrollet me dron dhe radarë për parandalimin e aksidenteve rrugore. "Gjatë 24 orëve të fundit, në të gjithë vendin...

Kina pezullon video-lojërat online

PEKIN, 12 shtator /ATSH-ANSA/ - Kina ka pezulluar përkohësisht miratimin e lojërave të reja video, në atë që është një goditje e re për...

Kontrollet për sigurinë rrugore, arrestohen 16 drejtues mjetesh

TIRANË, 26 korrik /ATSH/ Policia Rrugore përgjatë 24 orëve të fundit ka arrestuar në flagrancë 16 drejtues mjetesh dhe motomjetesh dhe ka pezulluar 53...

KLP pezullon nga detyra prokurorët Edmond Karriqi dhe Maksim Sota

TIRANË, 5 korrik /ATSH – I. Vata/ Këshilli i Lartë i Prokurorie pezulloi nga detyra prokurorët Edmond Karriqi dhe Maksim Sota. Në mbledhjen e sotme,...

Gjykata Kushtetuese publikon vendimin për Teatrin Kombëtar

TIRANË, 2 korrik /ATSH/ Gjykata Kushtetuese vendosi sot pranimin pjesërisht të kërkesës së Presidentit të Republikës për shfuqizimin e ligjit për Teatrin Kombëtar. Njoftimi i...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA