Ballina Etiketimet Pezullim

Etiketim: pezullim

NYT: SHBA pezullon vaksinën Johnson & Johnson pas rasteve të mpiksjes...

UASHINGTON, 13 prill /ATSH/ - SHBA bëri thirrje sot për pezullimin e menjëhershëm të vaksinës Johnson & Johnson pas rasteve të mpiksjes së gjakut,...

COVID-19 – BE parashikon pezullimin deri më 2023 të rregullave financiare

BRUKSEL, 4 mars /ATSH-AA/ - Për shkak të koronavirusit të ri (COVID-19), Bashkimi Europian (BE) rekomandoi pezullimin dhe moszbatimin deri në vitin 2023 të...

SIDNEJ – Australia pezullon udhëtimet me Zelandën e Re

SIDNEJ, 25 janar /ATSH-ANSA/ - Ministri australian i Shëndetësisë, Greg Hunt njoftoi pezullimin 72 orësh të korridorit të fluturimeve ajrore me Zelandën e Re. Vendimi...

U përfshi në konflikt/ SHÇBA pezullon punonjësin deri në përfundimin e...

TIRANË, 13 janar/ATSH/ Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimit të Çështjeve të Brendshme dhe Ankesave pas marrjes në dijeni të një konflikti të ndodhur mes...

Koronavirusi i ri/ Shqipëria pezullon fluturimet me Britaninë e Madhe prej...

TIRANË, 21 dhjetor/ATSH/ Komiteti i Ekspertëve vendosi sot pezullimin e fluturimeve me Britaninë e Madhe, duke filluar nga ora 06:00 e ditës së martë,...

COVID-19 – Sllovenia pezullon transportin publik

LJUBLJANË, 12 nëntor /ATSH-AFP/ - Qeveria sllovene njoftoi sot pezullimin e transportit publik dhe ndalimin e pothuajse të gjitha tubimeve për dy javë, sepse...

ITALI – Senati pezullon seancën legjislative për shkak të COVID-19

ROMË, 30 shtator /ATSH-DPA/ - Senati italian pezulloi sot seancën e tij legjislative pasi dy nga anëtarët e tij rezultuan pozitivë për COVID-19. "Të gjitha...

VARSHAVË – Polonia pezullon lidhjet ajrore me Francën

VARSHAVË, 15 shtator /ATSH-AFP/ - Polonia do të pezullojë lidhjet ajrore me Francën nga 16 shtatori, për shkak të pandemisë, njoftoi sot në mbrëmje...

COVID-19 – ”AstraZeneca”: Një vaksinë e mundur këtë vit, pavarësisht pezullimit

LONDËR, 10 shtator /ATSH-AFP/ - Grupi farmaceutik britanik "AstraZeneca" theksoi sot se e gjykonte akoma të mundur të kishte një vaksinë kundër COVID-19 të...

LIBI – GNA pezullon ministrin e Brendshëm

TRIPOLI, 29 gusht /ATSH-DPA/ - Qeveria libiane e Marrëveshjes Kombëtare (GNA), e njohur nga OKB-ja, pezulloi sot ministrin e Brendshëm, duke theksuar se ai...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA