Ballina Etiketimet Peshk

Etiketim: peshk

Eksportet e peshkut u rritën me 12,6% në 10 muajt e...

TIRANË, 5 janar /ATSH/ Eksportet e prodhimeve të detit "Made in Albania" u rritën me 12.6% në 10-mujorin e vitit 2020, krahasuar me të...

Markata e peshkut në Shëngjin, dikur një depo e rrënuar tani...

TIRANË, 16 shtator/ATSH/ Markata e peshkut në Shëngjin është e para e këtij lloji e ndërtuar në Shqipëri në dispozcion të peshkatarëve dhe tregtarëve,...

Eksportet e peshkut arritën në 1200 tonë në 5-mujorin e parë...

TIRANË, 23 qershor /ATSH/ Sektori i peshkimit ka rezultuar me ecuri pozitive gjatë 5-mujorit të parë të këtij viti, ndonëse në kushtet e tkurrjes...

Eksportet e peshkut u dyfishuan në tremujorin e parë të vitit

TIRANË, 3 prill /ATSH/ Sektori i peshkimit ka rezultuar me ecuri pozitive gjatë tremujorit të parë të këtij viti, ndonëse në kushtet e masave...

BM – Gove: Londra do t’i refuzojë disa ligje të BE-së

LONDËR, 27 shkurt /ATSH-ANSA/ - Londra kundërshton përafrimin e disa ligjeve të Bashkimit Europian, pas përfundimit të postit tranzicionit Brexit, theksoi ministri britanik i...

Pas 3 dekadash/ Kantieri i riparimit të anijeve nis të ngrihet...

TIRANË, 4 janar /ATSH/- Këtë vit nis ngritja e kantierit të riparimit të anijeve, një investim që favorizon drejtëpërdrejtë sektorin e peshkimit. Mungesës së kantierit...

1.5 milionë rasate korani hidhen në liqenin e Ohrit, sasia më...

TIRANË, 3 tetor /ATSH/- Në Liqenin e Ohrit ka nisur hedhja e rasatit të koranit. Për herë të parë këtë vit do të hidhen...

Aktiviteti i peshkimit u rrit me 20% në fund të vitit...

TIRANË, 10 maj /ATSH/- Aktiviteti i peshkimit u rrit me 20% në fund të vitit 2018, krahasuar me një vit më parë, bëri të...

Peshkimi, përjashtimi nga taksa e karburantit rriti eksportet

TIRANË, 14 prill /ATSH/- Përjashtimi nga taksa e karburantit, prej vitit 2015, ka sjellë lehtësi dhe ka ulur kostot për sektorin e peshkimit në...

SOFT NEWS – Një peshk-hënë ngec në… cekëtinë!

SIDNEJ, 22 mars /ATSH-AFP/ - Një peshk-hënë 1,8 metra i gjatë, peshk me skelet kockor, specia më e rëndë që ekziston në Tokë, ngeci...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA