Ballina Etiketimet Peleshi

Etiketim: Peleshi

Peleshi: Vihen nën kontroll vatrat serioze të zjarrit, sfidë Karaburuni

TIRANË, 1 gusht/ATSH/ Të gjitha vatrat serioze të zjarrit në vend janë vënë në kontroll ose janë neutralizuar pothuajse plotësisht, gjatë natës dhe orëve...

Aplikimet për t’u bërë pjesë e Akademisë së FA-ve, afati deri...

TIRANË, 30 korrik/ATSH/ Maturantët kanë mundësi që deri më 3 gusht të aplikojnë online për t'u bërë pjesë e Akademisë së Forcave të Armatosura. Ministri...

FA shuajnë zjarrin në pyllin e Kreshpanit në Fierit

TIRANË, 29 korrik /ATSH/ Forcat e Armatosura janë angazhuar dhe po ndërhyjnë për shuarjen e vatrave të zjarrit, në pyje në zonën e Karaburunit,...

Peleshi: Mjetet më të famshme ushtarake në botë në përdorim edhe...

TIRANË, 26 korrik /ATSH/ The High Mobility Multipurpose Wheeled Vehicle të njohura si Humvee, janë ndoshta mjetet më të famshme ushtarake në botë të...

Efektivët e batalionit të dytë të këmbësorisë, trajnim në SHBA

TIRANË, 19 korrik/ATSH/ “Bashkëpunimi i shkëlqyer mes Forcave të Armatosura shqiptare dhe Gardës Kombëtare të New Jersey-t ka ndikuar në fuqizimin e kapaciteteve të...

Zjarri në malin e Tomorit/ FA, ndërhyrje nga toka dhe nga...

TIRANË, 1 korrik/ATSH/ Prej 4 ditësh Forcat e Armatosura po luftojnë me flakët që kanë përfshirë malin e Tomorit. Ministri i Brendshëm, Niko Peleshi ndau...

Agjencia e Sistemeve të Ndërlidhjes dhe Informacionit sot 90 vjet, Peleshi:...

TIRANË, 30 qershor /ATSH – I. Vata/ Agjencia e Sistemeve të Ndërlidhjes dhe Informacionit (ASNI), pjesë e rëndësishme e Forcave të Armatosura të Shqipërisë...

Me mision në Kabul, kthehet në atdhe grupi i ushtarakëve shqiptarë

TIRANË, 20 qershor/ATSH/ Kontingjenti VI paqeruajtës i batalionit të Forcave Speciale dhe Kontingjenti XIII paqeruajtës i batalionit të dytë të këmbësorisë, të cilët morën...

Peleshi takon në Bruksel homologen malazeze: Anëtarësim i të gjitha vendeve...

TIRANË, 15 qershor/ATSH/ Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi zhvilloi sot një takim në Bruksel me ministren e Mbrojtjes së Malit të Zi, Olivera Injac. Peleshi...

“Defender 21”, një sukses i përbashkët i Forcave të Armatosura

TIRANË, 10 qershor/ATSH/ Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi, e cilësoi sot stërvitjen “Defender 21” një sukses të përbashkët të Forcave të Armatosura dhe të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA