Ballina Etiketimet Peje

Etiketim: Peje

Vritet Astrit Ademaj, kandidati i PDK-së për kryetar të Pejës

PRISHTINË, 8 shtator/ATSH/-Dy persona janë vrarë dhe një tjetër ka mbetur i lënduar gjatë një konflikti të armatosur në qytetin e Pejës. Njëri nga ta...

Peja e artë e Kosovës

PEJË, 30 korrik /ATSH-AA/ - Me dy medalje të arta olimpike në sportin e xhudos, në Lojërat Olimpike Tokio 2020 dhe një nga Rio...

Shqipëri-Kosovë, mbledhje e përbashkët e dy qeverive në Pejë

TIRANË, 26 nëntor/ATSH/ Shqipëria dhe Kosova zhvillojnë sot në Pejë mbledhjen e përbashkët të dy qeverive, vijim i traditës së nisur tashmë mes dy...

Kosovë- 315 mijë euro për infrastrukturën rrugore të Pejës

PRISHTINË, 16 gusht/ATSH/- Më shumë se 315 mijë euro do të financohen në qytetin e Pejës në disa projekte infrastrukturore. Kjo u bë e ditur...

Kosova ka potencial njerëzor super kreativ

PRISHTINË, 23 Mars/ATSH/.- Në kuadër të aktiviteteve më qëllim të promovimit të inovacionit dhe ndërmarrësisë dhe nxitjes së të rinjve në shërbim të avancimit...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA