Ballina Etiketimet PD

Etiketim: PD

PD: Klima armiqësore ndaj biznesit dëmton ekonominë

TIRANË, 25 Korrik /ATSH/ -“Vendimi i Departamentit Amerikan të Shtetit për të përjashtuar Shqipërinë nga lista e vendeve mikpritëse të bizneseve amerikane është dënim...

PD: Konfirmimi në detyrë i Ardian Dvoranit, lajm i keq për...

TIRANË, 25 Korrik /ATSH/ -Partia Demokratike e konsideroi sot konfirmimin e gjyqtarit të Gjykatës së Lartë Ardian Dvorani në detyrë si një lajm të...

Basha: Djepi bosh i Kushtetueses për të mbrojtur grabitjen e Teatrit

TIRANË, 24 Korrik /ATSH/ -Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar në Facebook, ndaj deklaratave të Kryeministrit Rama për Reformën në Drejtësi. “Djepi bosh...

Basha takon Roth: Angazhimi i Gjermanisë shumë i rëndësishëm për Shqipërinë

TIRANË, 24 Korrik /ATSH/ -Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha zhvilloi një takim me ministrin gjerman për Europën, Michael Roth. Basha i shprehu ministrit Roth...

Teatri i ri Kombëtar, PD: KE ka të drejtë të ndërhyjë

TIRANË, 24 Korrik /ATSH/ -Qeveria duhet të bëjë publike përgjigjet për 15 pyetjet e Brukselit, për aferën korruptive Rama-Fusha Kryetari i Komisionit të Integrimit, Genc...

Basha: Magjistratura si shkollë partie, nuk e zgjidh krizën në drejtësi

TIRANË, 23 Korrik /ATSH/ -“Kapja e qeverisë nga krimi, kapja e drejtësisë nga qeveria dhe kriza ekonomike janë tre sfidat kryesore që po përballet...

Basha: Konsensusi për reformën zgjedhore, nuk e zgjidh problemin e zgjedhjeve

TIRANË, 20 korrik/ATSH-Gjergji Mima/ - “Prioriteti kryesor i reformës zgjedhore është procesi, pra aspekti i administrimit zgjedhor që është identifikimi biometrik, votimi elektronik dhe...

Basha: Shqiptarët i meritojnë negociatat, qeveria i pengon

TIRANË, 20 korrik/ATSH-Gjergji Mima/ - “Shqipëria ka një krizë të trefishtë”, - u shpreh sot Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në një bashkëbisedim...

Basha: Ligji për Teatrin Kombëtar, atentat ndaj shtetit ligjor

TIRANË, 20 Korrik /ATSH/ -Kryetari i opozitës, Lulzim Basha, në një bashkëbisedim me gazetarët foli sot për projektin e ndërtimit të Teatrit të ri...

Balla: Financimi rus zyrtarisht nën hetim amerikan, Basha të japë sqarime

TIRANË, 12 Korrik /ATSH/ - Kreu i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Taulant Balla kërkoi sot nga kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha që...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA