Ballina Etiketimet PD

Etiketim: PD

PD, kallëzim penal për kryeinspektorin e IKMT-së, Fatmir Meta

TIRANË, 18 shtator /ATSH - Maela Marini/ Partia Demokratike do të depozitojë sot në Prokurori një kallëzim penal ndaj kryeinspektorit të Inspektoratit Kombëtar të...

Vetingu në politikë, Ruçi: Drafti i PD për shqyrtim në komisione

TIRANË, 14 shtator /ATSH/ - “Propozimi i Partisë Demokratike për vetingun në politikë është botuar në faqen e Kuvendit. Pas dy javësh nga data...

Vetingu në politikë, ja çfarë parashikon propozimi i PD

TIRANË, 14 Shtator /ATSH-Gjergji Mima/ -Në propozimin e Partisë Demokratike për amendamentet Kushtetuese për vettingun që përfshin vleresimin e lidhjeve me krimin e organizuar...

Tabaku: Në 4 vjet, bixhozi u rrit 4 herë

TIRANË, 11 shtator /ATSH/ - Deputetja e Partisë Demokratike Jorida Tabaku reagoi sot për lojërat e fatit. Sipas saj, “megjithëse kanë pasur pesë vite kohë...

Pampuri: 300 pacientë me hemofili në rrezik, në QSUT mungojnë faktorët

TIRANË, 9 shtator/ATSH/ - Deputetja e Partisë Demokratike, Orjola Pampuri, theksoi sot se "300 pacientëve me hemofili në Qendrën Spitalore Universitare Tiranë (QSUT) u...

Basha: Vetingu për politikanët, si ai për prokurorët dhe gjyqtarët

TIRANË, 7 shtator /ATSH/ - Partia Demokratike ka gati pr/ligjin me amendamentet për vetingun e politikanëve, që janë njesoj si për vettingun e gjyqtarëve...

Konferenca e Kryetarëve, Manja e Spaho flasin për prioritetet në Kuvend

TIRANË, 3 shtator  /ATSH/ - “Zbatim deri në fund të reformës në drejtësi. Ka qenë në fokusin e kësaj mazhorance për ta zbatuar reformën...

PD: Informuam Brukselin për ligjin antikushtetues të pronave

TIRANË, 30 gusht /ATSH/ - Deputetja e Partisë Demokratike Jorida Tabaku deklaroi sot se Partia Demokratike informoi Brukselin për përgjimin në lidhje me Ligjin...

PD: Buxheti i Shtetit po shpërndahet tek klientët e Qeverisë

TIRANË, 29 gusht /ATSH/ - Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka deklaroi sot se, “Buxheti i Shtetit po shpërndahet me shpejtësi tek klientët e...

PD: Gjyqtari i Strasburgut rrëzoi justifikimin e Denar Bibës

TIRANË, 29 Gusht /ATSH/ - Këshilltari Ligjor në Partinë Demokratike, Gazment Bardhi deklaroi sot se: “gjyqtari i Strasburgut rrëzoi justifikimin e Denar Bibës dhe...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA