Ballina Etiketimet PD

Etiketim: PD

Basha: Venecia hapi dritën jeshile për vetingun e politikanëve

TIRANË, 14 dhjetor /ATSH/ - Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha shpreh sot mirënjohjen e tij për Komisionin e Venecias, që sipas tij “hapi...

Rrëzohet propozimi i PD për vetingun në politikë

TIRANË, 7 dhjetor/ATSH/ - Komisioni i Ligjeve dhe Këshillit për Legjislacionin ka rrëzuar në parim me 12 vota kundër dhe 8 pro, projektligjin e...

Buxheti 2019/ Angjeli: Mbështet projektin e Shqipërisë në BE, Tabaku: PPP...

TIRANË, 22 nëntor /ATSH/ -Partia Socialiste thekson se projekt/buxheti 2019 është konform të gjithë projektit të madh që Shqipëria ka në rrugën e vet...

Opozita, tryezë për buxhetin: Ekonomia, pasqyra e rrugës së gabuar prej...

TIRANË, 22 nëntor /ATSH/ - Ekonomia është një pasqyrë e rrugës së gabuar që është ndjekur prej 5 vitesh në të 5 buxhetet e...

Buxheti për politikën e jashtme/ Kodheli: Rritje me 3%, Shehu: Nuk...

TIRANË, 20 nëntor /ATSH/ - Buxheti i vitit 2019 për Politikën e Jashtme ka një rritje prej 3% për Ministrinë për Europën dhe Punët e...

PD: Projekti i “Unazës së Re” të Tiranës, aferë korruptive

TIRANË, 7 nëntor/ATSH/ Partia Demokratike e konsideroi sot projektin e rindërtimit të  “Unazës së Re” në Tiranë, një aferë korruptive që sipas saj, "i...

Basha: Tri alternativat e opozitës për zhvillimin e bujqësisë

TIRANË, 6 nëntor/ATSH/ - Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, gjatë një takimi me banorët e Maliqit, Korçë, bashkëbisedoi për alternativën e opozitës për...

PD: I papërshtatshëm emërimi i Sandër Lleshit në Ministrinë e Brendshme

TIRANË, 5 nëntor /ATSH- I. Vata/ - Partia Demokratike e konsideron emërimin e Sandër Lleshit në Ministrinë e Brendshme si të papërshtatshëm, madje shton...

Alibeaj: Deri tani ka dalë vetëm maja e ajsbergut

TIRANË, 26 tetor /ATSH/ - ”Strategjia e Edi Ramës për të shitur bashkëpunimin me krimin si normalitet politik, nuk e shpëton Vangjush Dakon nga...

Basha në Vaun e Dejës: Vetingu i politikanëve do të bëhet

TIRANË, 26 tetor /ATSH/ - Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha e konsideroi vetingun e politikanëve, si rrugën e vetme që shpëton vendin nga...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA