Ballina Etiketimet Parlamenti

Etiketim: Parlamenti

KROACI – Shpërndahet parlamenti, hap rrugën për zgjedhje të reja

ZAGREB, 19 maj /ATSH-ANSA/- Parlamenti kroat është shpërndarë me propozimin e mazhorancës së qendrës së djathtë, katër muaj para skadimit natyror të legjislaturës, në...

ITALI – Miratohet buxheti prej 32 miliardë eurosh për vitin 2020

ROMË, 24 dhjetor /ATSH-DPA/ - Qeveria italiane miratoi përfundimisht buxhetin për vitin 2020 dhe pritet që vendi të shmangë një rritje të planifikuar të...

IZRAEL – Shpërbërja e parlamentit hap rrugën për zgjedhje të reja

TEL AVIV, 12 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Afati 21-ditor i caktuar nga ligji izraelit skadoi në mesnatë dhe në Knesset nuk u arrit të formohej...

GREQI – Rishikimi i Kushtetutës në hapat e fundit

ATHINË, 19 nëntor /ATSH-ANA/ - Procedurat parlamentare për rishikimin e Kushtetutës greke kanë hyrë në hapat e fundit, shoqëruar me debate parlamentare, ku procesi...

TURQI – Parlamenti miraton mocionin për të zgjatur vendosjen e trupave...

ANKARA, 9 tetor /ATSH-AA/ - Parlamenti i Turqisë ka miratuar një mocion për zgjatjen e kompetencave të shtetit për të filluar operacione ushtarake ndërkufitare...

BM – Johnson do të përballet me një pritje armiqësore në...

LONDËR, 25 shtator /ATSH-DPA/ - Kryeministri Boris Johnson do të përballet sot me një pritje armiqësore dhe më shumë kërkesa për të dhënë dorëheqjen...

Rrëzimi i dekreteve të Metës për koncesionet, Tabaku: Borxhe për fëmijët...

TIRANË, 13 Shtator /ATSH/ - Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku deklaroi sot se, “rrëzimi i dekreteve presidenciale ditën e djeshme nga Parlamenti është...

BM – Rihapet parlamenti

LONDËR, 3 shtator /ATSH-ANSA/ - Rihapet parlamenti britanik pas pushimit të verës dhe para pezullimit të kërcënuar për javët e ardhshme. Në rendin e...

BM – Corbyn: Bllokimi i parlamentit, kërcënim për demokracinë tonë

LONDËR, 28 gusht /ATSH-ANSA/- Jam i tmerruar nga papërgjegjësia e qeverisë Johnson, e cila flet për sovranitetin dhe megjithatë po përpiqet të pezullojë Parlamentin...

ITALI – Përpjekjet e fundit për kalimin e krizës politike, pa...

ROMË, 28 gusht /ATSH-DPA/- Lëvizja Pesë Yjet e Italisë (M5S) dhe Partia Demokratike (PD) rinovuan përpjekjet për të hartuar një marrëveshje koalicioni përpara një...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA