Ballina Etiketimet Paralajmerim

Etiketim: paralajmerim

FDA paralajmëron 10 kompani për shitjen e paligjshme të shtesave dietike

UASHINGTON, 23 shkurt /ATSH-DPA/ - Administrata Amerikane e Ushqimit dhe Barnave (FDA) u ka dërguar letra paralajmëruese 10 kompanive për shitjen e paligjshme të...

KOPENHAGË – Danimarka shton Greqinë në listën paralajmëruese për udhëtimet

KOPENHAGË, 29 tetor /ATSH-DPA/ - Danimarka shtoi sot edhe Greqinë në listën e saj të vendeve dhe territoreve në të cilat duhen shmangur udhëtimet...

GJERMANI – Ngarkesa e rasteve të COVID-19 në nivel të ri...

BERLIN; 24 tetor /ATSH-DPA/ - Gjermania ka regjistruar më shumë se 50 raste me COVID-19 për 100 000 banorë në shtatë ditët e fundit,...

DANIMARKË – Gjermania përfshihet në listën e paralajmërimit për udhëtimet jothelbësore

KOPENHAGË, 22 tetor /ATSH-DPA/ - Pjesa më e madhe e Gjermanisë, si edhe Letonia dhe Qiproja iu shtuan sot listës së vendeve ku duhet...

HELSINKI – Danimarka zgjeron listën e paralajmërimeve të udhëtimit

HELSINKI, 15 tetor /ATSH-DPA/ - Bullgaria, Italia dhe Polonia janë midis disa prej vendeve të shtuara në listën e shteteve ku duhet të shmangen...

ROMË – Çavusoglu: Paralajmërimi i BE-së për sanksione, kontradiktor

ROMË, 2 tetor /ATSH-DPA/ - Turqia tha sot se paralajmërimi i Bashkimit Europian rreth sanksioneve të reja në lidhje me mosmarrëveshjen e vazhdueshme për...

AUSTRI – Paralajmërimi i Gjermanisë kundër udhëtimit në Vjenë rrezikon turizmin

VJENË, 17 shtator /ATSH-DPA/ - Paralajmërimi i ri i Gjermanisë kundër udhëtimeve në Vjenë, për shkak të listimit të saj në zonën e kuqe,...

GJERMANI – Berlini paralajmëron kundër udhëtimit në Vjenë 

BERLIN, 16 shtator /ATSH-DPA - Qeveria federale gjermane lëshoi sot në mbrëmje një paralajmërim udhëtimi për Vjenën, pasi e klasifikoi kryeqytetin austriak si një...

SHBA – Trump: Kundërpërgjigjja ndaj çdo sulmi të Iranit 1 000...

UASHINGTON, 15 shtator /ATSH-ANSA/ - Presidenti amerikan, Donald Trump ka premtuar një përgjigje amerikane 1 000 herë më të madhe ndaj çdo sulmi nga...

COVID-19 – Gjermania zëvendëson paralajmërimin e udhëtimit me qasjen rast pas...

BERLIN, 9 shtator /ATSH-DPA/ - Paralajmërimi i udhëtimit i Gjermanisë për mbi 160 vende jashtë Europës do të zëvendësohet nga 1 tetori me një...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA