Ballina Etiketimet Paqe

Etiketim: paqe

ALGJERI – Tebboune: I gatshëm të mikpres dialogun për paqen libiane

ALGJER, 21 janar /ATSH-ANSA/ - Presidenti algjerian, Abdelamadjid Tebboune ofroi të priste në Algjer dialogun mes të gjitha partive libiane për të favorizuar negociatat...

BERLIN – Erdogan: Samiti i Berlinit të sigurojë armëpushimin në Libi

BERLIN, 19 janar /ATSH-AA/ - Para fillimit të një konference në Berlin për krizën libiane, presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan i tha homologut...

Foto/ Veliaj prezanton Tiranën në “Forumin e Qyteteve të Paqes” në...

TIRANË, 10 janar/ ATSH/ Në 100-vjetorin e shpalljes kryeqytet i Shqipërisë, Tirana do të kthehet në epiqendër të shumë aktiviteteve artistike e kulturore, si...

IRAK – Talebanët lirojnë 27 aktivistë të paqes

KABUL, 26 dhjetor /ATSH-DPA/ - Njëzet e shtatë aktivistë të paqes u lanë të lirë, dy ditë pasi u rrëmbyen nga kryengritësit talebanë në...

RUSI – Takim Putin-Zelensky për rifillimin e bisedimeve të paqes në...

MOSKË, 6 dhjetor /ATSH-AFP/ - Presidentët rus dhe ukrainas u takuan sot në Paris, në takimin e parë nën drejtimin franko-gjerman, për rifillimin e...

ZVICËR – Mijëra refugjatë kthehen në Republikën e Afrikës Qendrore pas...

GJENEVË, 22 nëntor /ATSH-DPA/ Agjencia e Refugjatëve e OKB-së (UNHCR), filloi një operacion për të dërguar mijëra refugjatë të cilët ndodhen në Kongo, në...

Pendarovski: Rruga europiane, e vetmja alternativë për rajonin

TIRANË, 26 tetor/ATSH/ Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski deklaroi sot nga Samiti i Paqes në Europën Juglindore që po mbahet në ambientet...

OSLO – Kryeministri etiopian Abiy merr çmimin Nobel për Paqen

OSLO, 11 tetor /ATSH-DPA/ - Kryeministri etiopian, Abiy Ahmed Ali mori sot çmimin Nobel për Paqen. ''Për nismën e tij vendimtare për zgjidhjen e konfliktit...

BM – Johnson insiston, dalim nga BE më 31 tetor

LONDËR, 25 shtator /ATSH-ANSA/- Britania do të largohet nga BE më 31 tetor, deklaroi kryeministri britanik Boris Johnson në New York. Gjatë një takimi me...

BRAZIL – Indigjeni Raoni propozohet për çmimin Nobel për Paqen

SAN PAOLO, 18 shtator /ATSH-ANSA/ - Ambientalistët dhe antropologët kanë filluar një fushatë për të kandiduar drejtuesin autokton indigjen Raoni për marrjen e çmimit...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA