Ballina Etiketimet Palestine

Etiketim: palestine

RAMALLAH – Autoriteti Palestinez gati për negociata të drejtpërdrejta me Izraelin

RAMALLAH, 29 qershor /ATSH-AFP/-Palestinezët janë të gatshëm të rihapin negociatat e drejtpërdrejta me izraelitët dhe për modifikime të vogla kufijsh, u shpreh sot kryeministri...

ANKARA – Turqia dërgon ndihma mjekësore në Territoret Palestineze

ANKARA, 25 prill /ATSH-AA/ - Agjencia Turke për Bashkëpunim dhe Koordinim (TIKA), dërgoi ndihmë mjekësore në Territoret Palestineze në luftën kundër pandemisë së koronavirusit. Agjencia...

BM – Princi Charles planifikon të vizitojë Izraelin dhe Palestinën

LONDËR, 18 dhjetor /ATSH-DPA/ - Princi Charles do të vizitojë muajin e ardhshëm territoret e Izraelit dhe Palestinës, në emër të qeverisë britanike, deklaroi...

IZRAEL – Saar: Zgjidhja “dy shtete” një iluzion

TEL AVIV, 16 dhjetor /ATSH-DPA/- Sfiduesi i kryeministrit, Benjamin Netanyahu, në garën e ardhshme për drejtimin e partisë së djathtë izraelite “Likud”,  Gideon Saar...

BAHREIN – Kushner: Porta është e hapur për palestinezët në planin...

MANAMA, 26 qershor /ATSH-AFP/ - Porta mbetet e hapur për palestinezët nëse dëshirojnë të marrin pjesë në aspektin ekonomik të planit amerikan që synon...

AMAN – Jared Kushner takohet me mbretin e Jordanisë për planin...

AMAN, 29 maj /ATSH-AFP/ - Dhëndri dhe këshilltari i Donald Trump, Jared Kushner, që është duke zhvilluar një turne rajonal për të gjetur mbështetje...

SHBA – Jared Kushner në Marok dhe Jemen për planin e...

UASHINGTON, 28 maj /ATSH-AFP/ - Dhëndri dhe këshilltari i Donald Trump, Jared Kushner shkon këtë javë në Marok dhe në Jordani në kërkim të...

NJU-JORK – Plani i paqes izraelito-palestinez i Trump do të publikohet...

NJU-JORK, 23 prill /ATSH-AFP/ - Plani i paqes i premtuar nga presidenti amerikan Donald Trump me shpresën që të arrihet një marrëveshje përfundimtare mes...

Poeti shqiptar Agim Vinca, në Edicionin e 3-të të Festivalit të...

TIRANË, 14 gusht/ATSH/ Poeti i njohur shqiptar Agim Vinca, do të marrë pjesë në Edicionin e Tretë të Festivalit të Poezisë në Ramallah me...

JORDANI – Pompeo: Izraelitët dhe palestinezët të rifillojnë bisedimet për paqe

AMAN, 30 prill /ATSH-DPA/ - Sekretari i ri amerikan i Shtetit, Mike Pompeo u kërkoi palestinezëve dhe izraelitëve të rifillojnë negociatat, pas shumë vitesh...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA