Ballina Etiketimet Paketa

Etiketim: paketa

Mbi 5 500 qytetarë kanë përfituar falas shërbimet e paketës së...

TIRANË, 22 janar/ATSH/ 5509 procedura kardiologjike janë kryer gjatë vitit 2020, pavarësisht situatës së pazakontë të pandemisë. Paketa e shërbimeve të kardiologjisë, ku përfshihen kryerja...

Paketat mjekësore falas, 543 procedura kardiokirurgjikale në 10 muaj

TIRANË, 25 nëntor/ATSH/ Në janar-tetor 2020 në spitalet e vendit tonë janë kryer falas 543 procedura kardiokirurgjikale. Fondi i Sigurimit të Detyrueshëm të Kujdesit Shëndetësor...

Rimbursimi i barnave për trajtimin e COVID-19/ Një familjar mund t’i...

TIRANË, 23 nëntor/ATSH/ Të gjithë pacientët e prekur nga COVID-19 që trajtohen në banesë të siguruar ose jo, po e përfitojnë tani edhe paketën...

Politikat fiskale të 2021-it/ Lehtësim i barrës fiskale për bizneset e...

TIRANË, 16 nëntor/ATSH/ Qeveria shqiptare përmes taksës progresive, zerimit të tatimit mbi fitimin për biznesin me të ardhura deri në 14 milionë lekë në vit...

Manastirliu: Rimbursim dy paketave për trajtimin e COVID19 në banesë

-Dy skema mjekimi falas për mjekimin ambulator të pacienteve, financojmë 1.2 miliard lekë- TIRANË, 15 nëntor/ATSH/ Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, në...

Paga e luftës/Tatimet: Bizneset të korrigjojnë të dhënat e llogarive bankare...

TIRANË, 11 gusht /ATSH/ Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve ka njoftuar të gjithë tatimpaguesit dhe individët e interesuar se data 25 gusht 2020 është...

Paketa penitenciare, Gjonaj: Pagat e efektivëve të burgjeve do të barazohen...

TIRANË, 25 qershor/ATSH/ Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj deklaroi nga foltorja e Kuvendit se efektivët e burgjeve janë dëshmitarë të rritjes së pagës vitin...

22 milionë euro të alokuara nga garancia sovrane, instrumenti i dytë...

TIRANË, 12 maj/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se “paketa e zgjeruar ka ecur mirë. Sot kam pasur informacionin më të freskët lidhur me...

Gjoba për bizneset që nuk aplikojnë për pagat e punonjësve, Ibrahimaj:...

TIRANË, 4 maj/ATSH/- Drejtoresha e Përgjithshme e Tatimeve, Delina Ibrahimaj deklaroi sot se 60 447 individë do të marrin "pagën e dytë të luftës"...

Pasojat e pandemisë/ Paketat në mbështetje të qytetarëve dhe biznesit në...

TIRANË, 23 prill/ATSH-Maela Marini/ Ministri i Shtetit për Rindërtimin, Arben Ahmetaj deklaroi sot se "në tërësi paketat e qeverisë së mbështetje të qytetarëve dhe...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA