Ballina Etiketimet P/buxhet

Etiketim: p/buxhet

Ahmetaj: Buxheti 2022, kryefjalë paketën sociale për familjet në nevojë

TIRANË, 25 nëntor/ATSH/ Ministri i Shtetit për Rindërtimin dhe Programin e Reformave, Arben Ahmetaj deklaroi sot se buxheti i vitit 2022 ka kryefjalë paketën...

Ibrahimaj: 2.5 miliardë lekë për kompensimin e ish-pronarëve

TIRANË, 23 nëntor/ATSH/ Vetëm 2.5 miliardë lekë, nga 3 miliardë lekë të planifikuara në buxhet parashikohet të shpërndahen deri në fund të vitit për...

Kryebashkiaku Golemi: Mjedisi i pastër, prioritet për buxhetin lokal 2022

TIRANË, 16 nëntor/ATSH/ Investimet për një mjedis të pastër, në funksion dhe të zhvillimit të turizmit, janë prioriteti i bashkisë Gjirokastër në buxhetin lokal...

Debatet për projektbuxhetin, seanca plenare rinis nesër

TIRANE, 15 nëntor/ATSH/ Pas rreth 11 orësh diskutimesh Kuvendi ndërpreu punimet për diskutimin në parim të projektbuxhetit dhe paketës fiskale që shoqëron atë për...

Buxheti 2022, 900 milionë lekë për shpronësimet për ndërtimin e rrugëve

TIRANË, 11 nëntor/ATSH/ Projektbuxheti për vitin 2022 siguron një mbështetje prej 900 milionë lekësh për shpronësimet për ndërtimin e veprave infrastrukturore, si dhe për...

Krifca: Prioritet i buxhetit 2022, rritja e eksporteve dhe turizmi rural

TIRANË, 9 nëntor/ATSH/ Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit rural, Frida Krifca deklaroi sot se përmes programimit të buxhetit në fushën e bujqësisë synohet të...

Indeksimi i pensioneve, 2.6 miliardë lekë në buxhet

TIRANË, 4 nëntor/ATSH/ Shpenzimet e fondeve speciale që përfshin shpenzimet totale për fondet e sigurimeve shoqërore, shëndetësore dhe kompensimin në vlerë të ish-pronarëve, janë...

Të ardhurat nga tatimi mbi fitimin parashikohen 6.5% më shumë në...

TIRANË, 4 nëntor/ATSH/ Të ardhurat nga tatimi mbi fitimin gjatë vitit që vjen vlerësohen me rritje 6.5 % ose 1,9 miliardë lekë më shumë...

Buxheti 2022, Tabaku: Shpenzimet më të lartat në 20 vjet

TIRANË, 3 nëntor/ATSH/ Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku deklaroi sot se projektbuxheti për vitin 2022 nuk ka të pasqyruar shqetësimin që mazhoranca paraqiti...

8 miliardë lekë mbështetje nga buxheti për sektorin energjetik

TIRANË, 3 nëntor/ATSH/ Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj deklaroi sot se mbështetja për sektorin energjetik vitin që vjen nga buxheti i shtetit...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA