Ballina Etiketimet Osmani

Etiketim: osmani

Rama në Prishtinë, takim me kryetaren e Kuvendit Vjosa Osmani

TIRANË, 29 qershor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama zhvilloi sot një takim në Prishtinë me kryetaren e Kuvendit, Vjosa Osmani. Takimi u zhvillua në  selinë e Kuvendit...

Aktakuza ndaj Thaçit dhe Veselit/ Hoti: Askush nuk mund cilësohet fajtor...

PRISHTINË, 24 qershor/ATSH/ "Qeveria beson se lufta e popullit të Kosovës dhe Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ishte e drejtë dhe çlirimtare dhe, si e...

Mustafa: Osmani mund të qëndrojë në krye të Kuvendit

PRISHTINE, 23 prill/ATSH/- LDK-ja në mbledhjen e Kryesisë mandatoi Avdullah Hotin për kryeministër. E në këtë mbledhje nuk ishte prezentë Vjosa Osmani, për të...

Osmani u bën thirrje deputetëve të mos e votojnë mocionin kundër...

PRISHTINË, 24 mars /ATSH/ “Kosova s’ka nevojë për një qeveri teknike, pasi nuk e ka legjitimitetin e qytetarëve”. Kështu është shprehur kryeparlamentarja Vjosa Osmani...

Rama shpërndan mesazhin e moderatores Arbana Osmani: Të ndjekim me rigorozitet...

TIRANË, 10 mars/ATSH/ Kryeministri Edi Rama shpërndau sot mesazhin e moderatores Arbana Osmani, e cila bën apel për kujdes të shtuar për të parandaluar...

MV – Osmani: Të përgatitur për valë migrantësh, por në koordinim...

SHKUP, 1 mars /ATSH-MIA/ - Maqedonia e Veriut është e përgatitur për ballafaqimin me valën eventuale të migrantëve nga Siria, por në koordinim me...

Osmani në Bruksel: Vizat kanë mbetur zotim i papërmbushur i BE-së

PRISHTINË, 6 nëntor/ATSH/ Nënkryetarja e LDK-së, Vjosa Osmani ka zhvilluar vizitë zyrtare në Bruksel me ftesë të komisionerit për Zgjerim, Johannes Hahn, njofton Lidhja...

Kandidatja për kryeministre: Qytetarët të bëhen pjesë e këtij vendimi historik...

PRISHTINE, 6 tetor/ATSH/- Kandidatja e Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryeministre Vjosa Osmani, pasi që ka votuar u ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve...

SHKUP – Osmani: Gjendje e jashtëzakonshme në administratë për zbatimin e...

SHKUP, 9 janar /ATSH-AA/ - Në fillim të vitit 2019 paralajmëroj një vit historik për Maqedoninë, për korrjen e rezultateve politike që i presim...

MAQEDONI – Osmani: Opozita të kuptojë se vendi nuk ka të...

SHKUP, 23 korrik /ATSH-MIA/ - Zëvendëskryeministri i Maqedonisë për Çështjet Europiane, Bujar Osmani konsideron se kundërshtimi i opozitës për marrëveshjen për emrin me Greqinë,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA