Ballina Etiketimet Opozita

Etiketim: Opozita

Meta: Drafti i opozitës respekton konsensusin e arritur dhe marrëveshjen e 5...

TIRANË, 28 shtator /ATSH/ Presidenti i Republikës përshëndeti sot zyrtarizimin e propozimeve të Opozitës së Bashkuar në Këshillin Politik dje. “Opozita është e vendosur për...

Drafti i opozitës për listat e hapura/ Murrizi: Fiton ai deputet...

TIRANË, 24 shtator /ATSH/ Deputeti i opozitës parlamentare Myslim Murrizi sqaroi sot draftin që grupi i tij parlamentar propozoi për listat e hapura. Në një...

Ndryshimet në Kodin Zgjedhor/PD letër ODIHR për 5 çështje

TIRANË, 22 shtator /ATSH/ -Opozita jashtëparlamentare i ka drejtuar një letër OSBE/ODIHR-it ku kërkon përgjigje për 5 çështje kryesore të ngritura prej saj në...

Pretendimet e Sali Kokomanit nga Shijaku/ Kryebashkiaku Arbana: Shtëpia e tij...

TIRANË, 18 shtator /ATSH/ Kryetari i bashkisë së Shijakut ka reaguar ndaj deklaratave të përfaqësuesit të PD-së, Dorian Teliti, duke e cilësuar si shpifjen...

Lleshaj -opozitës: Mjeti i blerë për llogari të Ministrisë së Brendshme...

TIRANË, 17 shtator /ATSH/ Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj replikoi sot në Kuvend me deputetët e opozitës, pas akuzave në medie për blerjen e...

Hajdari: Qytetarët e thjeshtë  duan ndryshim dhe e duan atë pa...

TIRANË, 10 shtator /ATSH/ “Qytetarët e thjeshtë duan ndryshim dhe e duan atë pa kompromise dhe larg pazareve të vjetra”. Deputetja e opozitës, Rudina Hajdari...

Topalli: Basha një vit para zgjedhjeve shton vilat; me të kryetar...

TIRANË, 9 shtator/ATSH/ Ish-kryetarja e Kuvendit dhe nënkryetarja e Partisë Demokratike, Jozefina Topalli, deklaroi sot se PD-së i duhet një lider i pakorruptuar, duke...

Kim: Respektoni marrëveshjen e 5 qershorit, parlamenti kompetencë të miratojë legjislacionin

TIRANË, 29 korrik/ATSH/ Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Yuri Kim ka nënvizuar gjatë takimeve me krerët e politikës shqiptare tri...

Valteri: Qeveria duhej të kishte hequr dorë nga paratë që i...

TIRANË, 29 korrik/ATSH/ Deputeti i opozitës, Halit Valteri deklaroi sot se "ekonomia  shqiptare është në ditët e veta më të zeza". Duke folur sot në...

Rama apel opozitës jashtëparlamentare: Mos bojkotoni Këshillin Politik, të vijojmë dialogun...

TIRANË, 22 korrik /ATSH/ Kryeministri Edi Rama ka përsëritur sot apelin drejtuar opozitës jashtëparlamentare për të mos bojkotuar mbledhjen e sotme të Këshillit Politik. "Sot...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA