Ballina Etiketimet Opozita

Etiketim: Opozita

ZELANDË E RE – ”Duel” zonjash për postin e kryeministrit

UELLINGTON, 15 korrik /ATSH-DPA/ - Në Zelandën e Re opozita konservatore ka zgjedhur një grua për të sfiduar kryeministren laburiste, Jacinda Ardern, në kuadër...

Reforma Zgjedhore/ Tre deputetë të opozitës pro marrëveshjes: Nuk pengojmë integrimin...

TIRANË, 9 korrik/ATSH/ Tre deputetë të opozitës parlamentare, kreu i Ballit Kombëtar Artur Roshi, Besnik Troplini dhe Fatjona Dhimitri deklaruan pasditen e sotme jashtë...

Manastirliu reagon ndaj opozitës: Mos bëni politikë me koronavirusin, jepni shembull...

TIRANË, 29 qershor/ATSH/ Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu i bëri thirrje sot opozitës të mos bëjë politikë me koronavirusin, por të...

“Kuvendi sovran në zgjedhjen e KQZ”/ Gjiknuri-opozitës: Kjo çështje nuk diskutohet,...

TIRANË, 17 qershor/ATSH/ Bashkëkryetari i Reformës Zgjedhore, Damian Gjiknuri i është përgjigjur opozitës për formulën e re të KQZ duke deklaruar se "Partia Socialiste...

Reforma Zgjedhore, Hajdari: Opozita joparlamentare e paqartë në kërkesat e saj

TIRANË, 27 maj /ATSH/ Opozita joparlamentare ka qenë e paqartë në kërkesat e saj në Këshillin Politik për Reformën Zgjedhore. Rudina Hajdari, bashkëkryetare dhe përfaqësuese...

Reforma Zgjedhore/ Hajdari: Do të vazhdoj betejën për ndryshimin e sistemit...

TIRANË, 13 maj/ATSH/ Bashkëkryetarja e Komisionit për Reformën Zgjedhore, Rudina Hajdari deklaroi sot se do të vazhdojë betejën për ndryshimin e sistemit zgjedhor. Në përfundim...

Kërkesa e opozitës për qeveri teknike/ Shteti nuk bëhet duke grisur...

TIRANË, 11 maj/ATSH/ Kryeministri Rama deklaroi në konferencën e sotme online me gazetarët se nuk do të ketë qeveri teknike me opozitën. Rama sqaroi se...

“Asgjë e re në frontin e opozitës”/Po përgatitet për humbjen e...

TIRANE, 27 prill/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi se opozita po përgatitet për humbjen e radhës dhe po bën atë që bën para çdo humbjeje,...

“Presidenti po bën gjënë e duhur”/ Njësh me popullin dhe qeverinë...

TIRANË, 20 prill/ATSH-Gjergji Mima/ Kryeministri Edi Rama i cilësoi sot kërkesat e opozitës për anulimin e koncesioneve të inceneratorëve si këngë e vjetër. “Është këngë...

“Partia që duhet të fitojë është vetëm Shqipëria”/ Opozita e ka...

TIRANË, 13 prill/ATSH-Gjergji Mima/ Kryeministri Edi Rama shprehu sot keqardhjen e tij për opozitën, e cila theksoi ai, e ka humbur krejtësisht mundësinë e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA