Ballina Etiketimet Nju jork

Etiketim: nju jork

NJU-JORK – Vaksinimi antiCOVID-19 i detyrueshëm për policinë dhe zjarrfikësit

NJU-JORK, 20 tetor /ATSH-AFP/ - Qyteti i Nju-Jorkut do ta bëjë vaksinimin antiCOVID-19 të detyrueshëm për të gjithë zyrtarët e saj, duke shtuar policinë...

Për herë të parë, i famshmi Governors Island i hapur gjatë...

NJU JORK, 29 shtator /ATSH-DPA/ - Governors Island në Nju Jork do të mbetet i hapur për publikun gjatë gjithë vitit, për herë të...

Osmani në Nju-Jork: Dialogu me Serbinë të përmbyllet me njohje reciproke

PRISHTINË, 22 shtator /ATSH/ Presidentja Vjosa Osmani deklaroi sot se pala kosovare synon vazhdimin e procesit të dialogut me palën serbe në Bruksel, me...

Rama në SHBA, moment i veçantë i mikpritjes speciale në West...

TIRANË, 21 shtator/ATSH/ Kryeministri Edi Rama publikoi sot një video nga momenti i veçantë i pritjes në Akademinë Ushtarake “West Point” në Nju-Jork. Rama ndodhet...

NJU-JORK – Të paktën 14 të vdekur për shkak të përmbytjeve...

NJU-JORK, 2 shtator /ATSH-AFP/ - Shirat e rrëmbyeshëm të papritur dhe përmbytjet historike që goditën qytetin e Nju-Jorkut dhe rajonin e tij të mërkurën në...

COVID-19 – Vaksinimi i detyrueshëm për mësuesit në qytetin e Nju-Jorkut

NJU-JORK, 23 gusht /ATSH-AFP/ - Nju-Jorku njoftoi sot se do ta bëjë të detyrueshëm vaksinimin për stafin në shkollat ​​e tij publike, përfshirë mësuesit...

NJU JORK – Guvernatori Cuomo jep dorëheqjen

NJU JORK, 10 gusht /ATSH-DPA/ - Guvernatori i shtetit të Nju-Jorkut, Andrew Cuomo dha sot dorëheqjen në mes akuzave në rritje për ngacmim seksual. Guvernatori...

Nju Jorku feston “rilindjen” me një koncert madhështor në Central Park

NJU JORK, 1 korrik /ATSH-AFP/ - Këngëtari amerikan Bruce Springsteen do të jetë një nga yjet e koncertit të madh të planifikuar për në...

NJU JORK – Spektakël fishekzjarresh me rastin e heqjes së masave...

NJU JORK, 16 qershor /ATSH-AA/ - Autoritetet e Nju Jorkut vendosën heqjen e pothuajse të gjitha masave kufizuese të vendosura në kuadër të luftës...

Gjonaj takon në Nju-Jork homologen gjermane/ Përgëzime për rezultatet e Reformës...

TIRANË, 3 qershor/ATSH/ Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj zhvilloi në Nju-Jork një takim me ministren e Drejtësisë dhe Mbrojtjes së Konsumatorit të Republikës Federale...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA