Ballina Etiketimet Ndotje

Etiketim: ndotje

Porti i Durrësit, mikpritës i takimit kombëtar për reagimin ndaj ndotjes...

TIRANË, 12 korrik/ATSH/ Autoriteti Portual Durrës mikpriti në mjediset e tij pjesëmarrësit e takimit kombëtar të institucioneve publike dhe firmave private, të cilat kanë...

SOFT NEWS – Reshje artificiale për të luftuar… ndotjen e ajrit!

XHAKARTA, 4 korrik /ATSH-AA/ - Në kryeqytetin e Indonezisë, Xhakarta, autoritetet kanë planifikuar reshje artificiale për të parandaluar ndotjen e ajrit. Zyrtarët e administratës së...

LONDËR – BM-ja synon të arrijë zero ndotje deri në vitin...

LONDËR, 27 qershor /ATSH-DPA/ - Britania e Madhe kaloi sot një ligj që rrit objektivin e saj për të ulur prodhimin e gazeve me...

MJEDIS – Antibiotikët në lumenjtë e botës 300 herë mbi normën

NJU JORK, 27 maj /ATSH-ANSA/ - Shfaqja e ndotjes nga antibiotikët në lumenjtë e botës po rritet dhe në disa raste tejkalon nivelet e...

MJEDIS – Zbulohen tonelata me mbetje plastike në një arkipelag në...

SIDNEI, 16 maj /ATSH-AFP/ - Mijëra fragmente plastike janë grumbulluar në një arkipelag në Oqeanin Indian, një shenjë shtesë e madhësisë së kësaj ndotjeje...

STUDIM – Automjetet elektrike po aq ndotëse sa ato diesel

MYNIH, 20 prill /ATSH-DPA/ - Një studim gjerman ka vënë në dyshim mbrojtjen e mjedisit nga automjetet elektrike, duke thënë se ato vetëm ndihmojnë...

PARIS – LPH: Ndotja e ajrit shkakton miliona raste me astmë...

PARIS, 11 prill /ATSH-AFP/ - Ndotja e ajrit që lidhet me transportin rrugor është përgjegjëse për katër milionë raste të reja me astmë në...

LONDËR – Taksë e re për makinat në qendër të kryeqytetit

LONDËR, 8 prill /ATSH-AFP/ - Drejtuesit e makinave të vjetra dhe të atyre që ndotin duhet tashmë të paguajnë një taksë të re nëse...

AUTOMJETE – “Volkswagen” prodhon 2% të gazit ndotës CO2 në të...

VOLFSBURG, 29 mars /ATSH-AFP/ - Grupi “Volkswagen” ka vlerësuar në një raport se ai i vetëm është përgjegjës për gati 2% të prodhimit të...

BRUKSEL – BE-ja kërkon një reduktim me 37,5% të CO2 në...

BRUKSEL, 27 mars /ATSH-AFP/ - Parlamenti Europian, miratoi sot detyrimin që do i imponohet prodhuesve të automjeteve për të reduktuar me 37,5% prodhimin e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA