Ballina Etiketimet Ndotje

Etiketim: ndotje

ARGJENTINË – OKB: Tymi nga zjarret e Australisë ka arritur në...

BUENOS AJRES, 7 janar /ATSH-DPA/ - Tymi nga zjarret katastrofike, që po shkatërrojnë Australinë, ka devijuar 11 000 kilometra përtej oqeanit Paqësor dhe ka...

IRAN – Mbyllen shkollat për shkak të ndotjes

TEHERAN, 23 dhjetor /ATSH-AFP/ - Shkollat e provincës së Teheranit do të mbyllen deri të premten për shkak të normave të larta të ndotjes...

IRAN – Mbyllen shkollat për shkak të ndotjes atmosferike

TEHERAN, 15 dhjetor /ATSH-AFP/ - Autoritetet urdhëruan mbylljen e shkollave në Teheran dhe në disa qytete të Iranit, për shkak të ndotjes atmosferike që...

INDI – Kryeqyteti nën pushtetin e ndotjes atmosferike

NJU DELHI, 1 nëntor /ATSH-AFP / - Sy të acaruar, fyt i tharë dhe mjegull helmuese. Kryeqyteti indian po përballet me një ndotje të skajshme...

SERBI – Ndotja e madhe atmosferike ”pushton” Beogradin

BEOGRAD, 28 tetor /ATSH-ANSA/ - Ajri këto ditë në Beograd dhe në shumë qytete të tjera në Serbi është shumë i ndotur dhe specialistët...

Dita Botërore e Energjisë/ Qeverisë së ardhshme i kërkohet prishja e...

PRISHTINË, 22 tetor/ATSH/ Me rastin e Ditës Botërore të Energjisë, Instituti për Politika Zhvillimore - INDEP ka shpalosur prioritetet që sipas tyre duhet të...

SHËNDETËSI – Ndotja lidhet me depresionin dhe problemet mendore

ÇIKAGO, 24 gusht /ATSH-ANSA/ - Ndotja atmosferike mund të influencojë trurin tonë dhe të lidhet me kushtet e shëndetësisë mendore, si depresioni dhe çrregullimet...

SHBA – BB: Ndotja e ujit një krizë e padukshme

UASHINGTON, 21 gusht /ATSH-AFP/ - Cilësia e ujit, ndotur nga nitratet, metalet e rënda, është kthyer në një krizë e padukshme që prek vendet...

MJEDIS – Në Meksikë, një “pemë” artificiale lufton ndotjen

PUEBLA, 15 gusht /ATSH-AFP/ - Në Meksikë, kryeqyteti i të cilës njeh herë pas here nivel të lartë ndotjeje, një pemë artificiale që absorbon...

STUDIM – Mesdheu, deti më i ndotur në Europë

PARIS, 24 korrik /ATSH-AFP/ - Mesdheu është deti më i ndotur i Europës, ndonëse ka një rritje të përgjithshme që prej vitit 2009 të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA