Ballina Etiketimet Ndotje

Etiketim: ndotje

Ndotja e ajrit ndikon negativisht në shëndetin e syve

LONDËR, 27 janar /ATSH-AA/ - Një studim i kryer në Britaninë e Madhe zbuloi se rritja e ndotjes së ajrit mund të shkaktojë dëmtime...

BRUKSEL – PE: BE të trajtojë problemin e ndotjes farmaceutike

BRUKSEL, 17 shtator /ATSH-ANSA/ - Parlamenti Europian i kërkon Bashkimit Europian për të trajtuar problemin e ndotjes farmaceutike, zvogëlimin e konsumit të përgjithshëm për...

Ndotja e mjedisit shkaku i 13% të vdekjeve në Europë

BRUKSEL, 8 shtator /ATSH-DPA/ - Trajtimi i ndotjes së mjedisit është çelësi për përmirësimin e shëndetit dhe mirëqenies në Europë, veçanërisht për grupet e...

1 milion lekë ndaj kompanisë për ndotjen në lumin Fan/ Bashkia...

TIRANË, 5 qershor/ATSH/ Bashkia e Pukës po ndjek me shqetësim situatën e krijuar si pasojë e ndotjes në Lumin Fan nga sterilet e bakrit...

Ndotja e lumit Fan/ 1 milion lekë gjobë ndaj kompanisë përgjegjëse

TIRANË, 4 qershor/ATSH/ Bashkia e Pukës po ndjek me shqetësim situatën e krijuar si pasojë e ndotjes në lumin Fan nga sterilet e bakrit,...

Ulja e makinave dhe përdorimi i biçikletave pastrojnë ajrin në Tiranë...

TIRANË, 1 maj/ATSH/ Kufizimi i qarkullimit të automjeteve dhe rritja e atyre që lëvizin me biçikletave ka sjellë dhe ulje drastike të nivelit të...

Karantinimi/ Përmirësohet cilësia e ajrit, Tirana shënon nivelin më të ulët...

TIRANË, 13 prill/ATSH/ Përveç lajmit të mirë se thuajse përditë shtohet numri i personave të shëruar nga COVID-19, një tjetër lajm i mirë gjatë...

SHBA – Reduktohet me 30% ndotja e ajrit për shkak të...

NJU JORK, 12 prill /ATSH-AA/ - Për shkak se një pjesë e madhe e amerikanëve po qëndrojnë në shtëpi si pasojë e pandemisë COVID-19,...

MJEDIS – Ndotja shkurton jetën me tre vjet

BERLIN, 21 mars /ATSH-ANSA/- Jemi përballë një pandemie të ndotjes së ajrit që shkurton jetëgjatësinë e një individi me një mesatare prej tre vjetësh...

MJEDIS – Malajzianët ndotësit më të mëdhenj në Azi

KUALA LUMPUR, 17 shkurt /ATSH-DPA/ - Një raport i botuar sot renditi malajzianët si përdoruesit më të mëdhenj të paketimeve plastike, një vend që...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA