Ballina Etiketimet Ndihme

Etiketim: ndihme

IATA: Kompanitë ajrore nevojë për 70-80 miliardë dollarë ndihma

PARIS, 20 nëntor /ATSH-AFP/ - Kompanitë ajrore do të kenë nevojë për 70-80 miliardë dollarë ndihma shtesë nga ana e qeverive për t'i mbijetuar...

Durrës, bashkia redukton tarifat e arsimit parashkollor për kategoritë në nevojë

TIRANË, 17 nëntor/ATSH/ Bashkia e Durrësit ka reduktuar ndjeshëm tarifat e arsimit parashkollor për kategoritë në nevojë. Vendimi u miratua në Këshillin Bashkiak të Durrësit,...

BE 103,3 milionë euro për të mbështetur rrugën europiane të Shqipërisë...

BRUKSEL, 12 nëntor /ATSH/ Komisioni Europian miratoi një paketë prej 103,3 milionë eurosh për të mbështetur Shqipërinë. Programi i miratuar përqendrohet në çështjet thelbësore për...

Dy paketat e ndihmës ekonomike/ Ahmetaj: Gjysma e të punësuarve, janë...

TIRANË, 11 nëntor/ATSH/ Ministri i Shtetit për Rindërtimin, Arben Ahmetaj, tha sot me paketën e parë të ndihmës ekonomike përfituan 242 mijë 842 të...

Qeveria ndihmë financiare për bizneset e vogla e të mesme, pagesë...

TIRANË, 4 nëntor/ATSH/ Këshilli i Ministrave miratoi sot vendimin për dhënien e ndihmës financiare disa kategorive kryesore të ndërmarrjeve të cilat zbatojnë protokollet e...

HOLANDË – Qeveria miraton një plan shpëtimi për kompaninë ajrore KLM

HAGË, 4 nëntor /ATSH-AFP/ - Qeveria holandeze miratoi një plan shpëtimi prej disa miliardë euro për kompaninë ajrore KLM, shumë e prekur nga kriza...

ANKARA – BE, NATO dhe OBSH ofrojnë ndihmë për Turqinë dhe...

ANKARA, 30 tetor /ATSH-AA/ - BE, NATO dhe Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) ofruan sot ndihmën e tyre për Turqinë dhe Greqinë, pas tërmetit...

GJERMANI – Deri në 10 miliardë euro ndihmë në mbështetje të...

BERLIN, 28 tetor /ATSH-AFP/ - Qeveria gjermane njoftoi sot një program të ri të ndihmës urgjente që mund të arrijë deri në 10 miliardë...

BRUKSEL – BE jep 17 miliardë euro ndihmë për Italinë, Spanjën...

BRUKSEL, 27 tetor /ATSH-AFP/ - Komisioni Europian njoftoi sot se kishte dhënë 17 miliardë euro kredi për tre vende, Itali, Spanjë, Poloni, për t'i...

Ruçi pret Ambasadorin al-Jassim/ Mirënjohje Kuvajtit për ndihmën ndaj Shqipërisë

TIRANË, 27 tetor /ATSH/ Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, priti sot ambasadorin e Kuvajtit, Fayez Mishari al-Jassim, me rastin e përfundimit të mandatit të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA