Ballina Etiketimet Ndihme

Etiketim: ndihme

MOSKË – Rusia premton një ndihmë urgjente për Indinë përballë COVID-19

MOSKË, 28 prill /ATSH-AFP/ - Presidenti rus, Vladimir Putin i premtoi sot kryeministrit indian, Narendra Modi një ndihmë humanitare urgjente nga Rusia, në një...

Yoga ndihmon lehtësimin e mundimeve nga artriti

BALTIMORA, 24 mars /ATSH/ - Në një epokë ku gjithçka rrjedh shpejt, ritmet janë frenetike dhe mbajtja e ekuilibrit dhe qetësisë nuk është e...

BE dhe Roma në kërkim të zgjidhjeve të vlefshme për ”Alitalia”-n

MILANO, 5 mars /ATSH-AFP/ - Brukseli dhe qeveria e re italiane, e drejtuar nga Mario Draghi ranë dakord për të punuar së bashku në...

SHBA – Dhoma e Përfaqësuesve miraton 1,9 trilionë dollarë në ndihmë...

UASHINGTON, 27 shkurt /ATSH-DPA/ - Dhoma amerikane e Përfaqësuesve miratoi një projektligj stimulues prej 1,9 trilionë dollarësh në ndihmë të ekonomisë, sipas raporteve të...

ITALI – “Generali” 3,5 miliardë euro investime për ekonominë europiane

MILANO, 24 shkurt /ATSH-AFP/ - Numri një i sigurimeve në Itali "Generali" njoftoi sot një plan investimi prej 3,5 miliardë euro në pesë vjet...

FOTO – Një strehë dhe ushqim i ngrohtë/ Bashkia vijon të...

TIRANË, 16 shkurt/ATSH/ Ditët e ftohta dhe të acarta që kanë përfshirë vendin mund të jenë fatale për njerëzit që sot nuk kanë asnjë...

BRUKSEL – BE: Shtetet të përshpejtojnë ratifikimet për planin e rimëkëmbjes

BRUKSEL, 12 shkurt /ATSH-AFP/ - BE u kërkoi sot shteteve anëtare të përshpejtojnë ratifikimet kombëtare të mekanizmit duke mundësuar financimin e planit masiv të...

BRUKSEL – Paketa e rimëkëmbjes prej 700 miliardë eurosh merr miratimin...

BRUKSEL, 12 shkurt /ATSH-DPA/ - Paketa e rimëkëmbjes ekonomike të Bashkimit Europian prej 672,5 miliardë euro (815 miliardë dollarë) mori miratimin përfundimtar sot. Një pjesë...

COVID-19 – Portugalia në krizë spitalore, mjekët gjermanë i shkojnë në...

HANOVER, 3 shkurt /ATSH-DPA/ - Një avion ushtarak gjerman “Luftwaffe” u ngrit sot nga baza ajrore Wunstorf në perëndim të Hanoverit për në Lisbonë,...

SHBA – Senatorët republikanë i kërkojnë Biden miratimin e projektligjit të...

UASHINGTON, 1 shkurt /ATSH-AA/ - Presidenti amerikan, Joe Biden ka ftuar një grup senatorësh republikanë për të diskutuar planin e tij të ndihmës prej...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA