Ballina Etiketimet Ndertim

Etiketim: ndertim

Kosovë- Ndërtimi i rrugës Smrekovnicë-Gojbulë, lajm i mirë për ekonominë e...

PRISHTINË, 14 Maj/ATSH/.- "Përurimi i punimeve të segmentit Smrekovnicë-Gojbulë, të autostradës Prishtinë-Mitrovicë, është lajm i mirë për ekonominë e vendit", theksoi sot kryeministri Ramush...

NJU DELHI – India dhe Arabia Saudite bashkëpunim për ndërtimin e...

NJU DELHI, 11 prill /ATSH-AFP/ - Gjiganti saudit i naftës ''Saudi Aramco'' njoftoi sot një marrëveshje me një konsorcium indian për ndërtimin e një...

Tatimet, aksion për numrin e punësuarve

TIRANE, 22 Mars /ATSH/- Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve, (DPT)  do të nisë verifikimin e numrit të punonjësve në sektorin e ndërtimit. Drejtoria e Përgjithshme e...

LONDËR – Qeveria britanike shton dhënien e lejeve të ndërtimit, rrit...

LONDËR, 6 mars /ATSH/ - Kryeministrja britanike, Theresa May prezantoi rregullat e reja në lidhje me ndërtimin e banesave, thuhet në një njoftim të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA