Ballina Etiketimet Ndertim

Etiketim: ndertim

Teatri i ri, Rama: Më i bukuri dhe moderni në rajon...

TIRANË, 20 shtator/ATSH/- "Teatrin e ri Kombëtar do ta kthejmë në një prej teatrove më të bukur dhe modern të rajonit pa u cënuar...

Vlorë, 390 milionë lekë për rikonstruksionin e shkollës në Vllahinë

TIRANË, 19 shtator/ATSH/- Shkolla e mesme e bashkuar ''Mynyr Xhindi'' në fshatin Vllahinë të Vlorës i është nënshtruar rikonstruksionit. Bashkia e Selenicës bën të ditur...

Rreth 10 milionë euro për stadiumin “Adem Jashari” në Mitrovicë

PRISHTINË, 9 gusht/ATSH/- Në stadiumin e Mitrovicës do të investohen rreth 10 milionë euro, ku do të ndërrohet e gjithë fasada e jashtme dhe...

FOTO/ Ura e autostradës “Arbër Xhaferri”, impakt në zhvillimin e ekonomisë

PRISHTINË, 8 gusht/ATSH/- Ura e autostradës "Arbën Xhaferi", më piktoreskja dhe më e gjata në rajon, do të transfromojë rrënjësisht këtë rajon dhe drejtimin...

Kosovë- Rreth 400 mijë euro për rrugën që lidh fshatrat Përqëvë...

PRISHTINË, 7 gusht/ATSH/- Në Kosovë ka nisur sot puna për ndërtimin e rrugës që lidhë fshatrat Përqëvë dhe Sferrkë, një investim me vlerë rreth...

Vijojnë punimet për rindërtimin e Urës së Drojës, një investim 1...

TIRANË, 6 gusht/ATSH/- Në Urën e Drojës, që lidh Mamurrasin me Thumanën dhe Fushë-Krujën, vijon puna për ndërtimin e saj. Ura e Drojës po rindërtohet...

Miratohet pr/ligji për ndërtimin e Teatrit Kombëtar, reflektohen opinionet e artistëve

TIRANË, 28 qershor/ATSH/ - Këshilli i Ministrave miratoi dje projektligjin për përcaktimin e procedurës së veçantë për negociimin dhe lidhjen e kontratës me objekt...

Rruga Kardhiq-Delvinë, punimet nisin në shtator

TIRANË, 22 qershor/ATSH/.- Në shtator të këtij viti do të nisë puna për ndërtimin e rrugës Kardhiq-Delvinë. Kështu deklaroi sot, kryeministri Edi Rama gjatë një...

BEI, 80 milionë euro Kosovës për autostradën Prishtinë-Pejë

PRISHTINË, 29 maj/ATSH/.- Ministri i Financave Bedri Hamza nënshkroi sot në Luksemburg me zëvendëspresidentin e Bankës Europiane për Investime (BEI) Dario Scannapieco marrëveshjen e...

Kosovë- Ndërtimi i rrugës Smrekovnicë-Gojbulë, lajm i mirë për ekonominë e...

PRISHTINË, 14 Maj/ATSH/.- "Përurimi i punimeve të segmentit Smrekovnicë-Gojbulë, të autostradës Prishtinë-Mitrovicë, është lajm i mirë për ekonominë e vendit", theksoi sot kryeministri Ramush...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA