Ballina Etiketimet Ndertim

Etiketim: ndertim

Nis ndërtimi i hotelit me 5 yje në Rinas, Klosi: Nxitje...

TIRANË, 25 prill /ATSH/ - "Sot ia dolëm që në sajë të një pakete lehtësish fiskale për ndërtimin e hoteleve me katër dhe pesë...

PARIS – Donacionet për rindërtimin e Notrë Dam tejkalojnë 600 milionë...

PARIS, 16 prill /ATSH-AFP/ - Donacionet e ndryshme të personave më të pasur dhe kompanive të mëdha franceze për financimin e rindërtimit të katedrales...

KËLN – Fuessenich: Rindërtimi i Notrë Damit zgjat disa dekada

KËLN, 16 prill /ATSH-DPA/ - Arkitekti i njohur i Katedrales së Këlnit, Peter Fuessenich vlerëson se rindërtimi pas zjarrit në katedralen e Notrë Damit...

FOTO/ Shkolla “18 Tetori” në Kuçovë drejt rikonstruksionit të plotë

TIRANË, 13 prill /ATSH/ - Investimet në fushën e arsimit të cilat janë një domosdoshmëri për të ardhmen e brezit të ri, po vijojnë...

JAPONI – Tjetër skandal me standardet e ndërtimit

TOKIO, 12 prill /ATSH-AFP/ - Ndërtuesi i shtëpive japoneze ‘’Daiwa House’’ njoftoi sot se mbi 2 000 godina dhe vila të ndërtuara nën kujdesin...

Bashkia e Tiranës i përgjigjet komunitetit, fillon ndërtimin e Kopshtit nr.58...

TIRANË, 7 prill/ATSH/ - Krahas shkollës së re në Kodër-Kamëz, bashkia e Tiranës ka hapur këto ditë themelet për ndërtimin e Kopshtit nr.58, një...

KINË – 70 miliardë euro për një ishull

HONG KONG, 20 mars /ATSH-AFP/ - Hong Kongu pritet të ndërtojë një nga ishujt më të mëdhenj artificialë në botë, për një kosto të...

“Njerëz të padukshëm”, kush është 50-vjeçari nga Erseka që ndërtoi një...

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/321883201866859/ TIRANË, 25 shkurt/ATSH/ Një 50-vjeçar nga Erseka ka ndërtuar një biznes fitimprurës duke shndërruar ëndrrën në pasion. Flamur Bilo, ose siç njihet ndryshe në...

Rama: Do të rindërtojmë Pallatin e Sportit në Gjirokastër

TIRANË, 22 shkurt/ATSH/ - Pallati i Sportit në Gjirokastër do të rindërtohet. Në takimin me banorët e Gjirokastrës, në vijim të turit kombëtar “Bashkia që...

Fakulteti i Inxhinierisë së Ndërtimit: Asnjë njoftim i ri për pagesën...

TIRANË, 8 janar/ATSH/ Nisur nga lajmet që qarkullojnë së fundmi në portale apo rrjete sociale, Dekanati i Fakultetit të Inxhinierisë së Ndërtimit, sqaron studentët...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA