Ballina Etiketimet Ndertim

Etiketim: ndertim

FOTO/ Ndërtohen pritat përgjatë lumit Shkumbin, nuk rrezikohen më tokat bujqësore...

TIRANË, 7 shtator /ATSH/ - Ujërat e lumit Shkumbin nuk rrezikojnë më tokat bujqësore në Shushicë të Elbasanit. Investimi në ndërtimin e pritave përgjatë...

Indeksi i çmimit në ndërtim u rrit me 0,3%, në 3-mujorin...

TIRANË, 3 shtator/ATSH/ Në tremujorin e dytë 2019, Indeksi i Kushtimit në Ndërtim shënoi rritje me 0,3 %, në krahasim me tremujorin e dytë...

3-mujori II / INSTAT: Rritet me 14,8% numri i lejeve të...

TIRANË, 30 gusht /ATSH/- Investimet në sektorin e ndërtimit kanë shënuar rritje gjatë 3-mujorit të dytë të vitit 2019. Sektori i ndërtimit u rrit me...

Aktori Helidon Fino: Duhet ndërtuar një Teatër i ri, kemi interpretuar...

TIRANË, 4 gusht /ATSH/-Aktori i njohur Helidon Fino deklaron se duhet ndërtuar një Teatër i ri Kombëtar, pasi sipas tij, ai aktuali është i...

124 banesat e dëmtuara nga tërmeti në Korçë, Balluku: Do i...

TIRANË, 17 korrik /ATSH/ - Ka nisur puna në terren për ndërtimin e banesave në zonën e Korçës të cilat u dëmtuan pak javë...

Ndërtimi rriti me 5,95% kontributin në ekonomi, në 3-mujorin e I...

TIRANË, 2 korrik /ATSH/- Ndërtimi ka vijuar rritjen duke shënuar shifra pozitive në drejtim të shitjeve, prodhimit, numrit të të punësuarve dhe kontributit në...

FOTO/ FA ndërtojnë urën në Mirditë, lehtësohet lëvizja e mbi 1000...

TIRANË, 25 qershor /ATSH/ - Forcat e Armatosura të Shqipërisë kanë nisur punën për ndërtimin e një ure në fshatin Jezull, të Mirditës. Ura e...

FOTO/ Roskovec, nis rikonstruksioni i plotë i shkollës “ Zylyftar Veleshnja”

TIRANË, 5 qershor /ATSH/ - Ka filluar rikonstruksioni i plotë shkollës 9- vjeçare “Zylyftar Veleshnja” dhe ndërtimi i mjediseve të jashtme sportive. Ky investim do...

Numri i lejeve të ndërtimit u rrit me 10,9%, në 3-mujorin...

TIRANË, 31 maj /ATSH/- Sipas të dhënave të publikuara sot nga INSTAT, në tremujorin e parë 2019, janë miratuar gjithsej 245 leje ndërtimi për...

Bashkëqeverisja/ Irini Kaçe pas 26 vitesh arrin të marrë pronën e...

TIRANË, 29 maj/ATSH/- Irini Kaçe, banore e Pogradecit, e cila posedonte një vendim gjyqësor të formës së prerë, për shfrytëzimin e pronës së saj...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA