Ballina Etiketimet Muzeu historik kombetar

Etiketim: muzeu historik kombetar

Promovohet në Muzeun Historik libri “Dokumente diplomatike italiane për historinë e...

TIRANË, 18 dhjetor /ATSH/ - Muzeu Historik Kombëtar, si institucioni më i madh i memories kombëtare në vend, organizoi sot promovimin e librit “Dokumente...

FOTO/ “Arkeologu i Vogël” rikthehet për fëmijët e Tiranës për ti...

TIRANË, 18 dhjetor /ATSH/ - Projekti i Muzeut Historik Kombëtar "Arkeologu i Vogël" pasi ka udhëtuar gjatë gjithë këtyre ditëve pranë fëmijëve të prekur...

FOTO/ Muzeu Historik solidarizohet përmes programeve edukative dhe argëtuese me fëmijët...

TIRANË, 6 dhjetor /ATSH/ - Muzeu Historik Kombëtar vazhdon me aktivitetete edukative-argëtuese me fëmijët e familjeve të dëmtuara nga tërmeti. Muzeu Historik Kombëtar shkoi sot...

FOTO/ Muzeu Historik rikthen buzëqeshjen e fëmijëve të prekur nga tërmeti

TIRANË, 4 dhjetor /ATSH/ - Pas tërmetit që preku Shqipërinë mëngjesin e 26 nëntorit, shumë banorë të qytetit të Durrësit dhe zonave të tjera,...

FOTO/ 75-vjetori i Çlirimit, përmes punimeve dhe interpretimeve të brezit të...

TIRANË, 21 nëntor /ATSH/ - Në kuadër të 75-vjetorit të Çlirimit, gjimnazi “Ismail Qemali”, nën kujdesin e Muzeut Historik Kombëtar organizuan aktivitetin me titull...

FOTO/ 75-vjetori i Çlirimit në sytë e të rinjve në Muzeun...

TIRANË, 13 nëntor /ATSH/ Në kuadër të 75-vjetorit të Çlirimit, gjimnazi “Ismail Qemali”, nën kujdesin e Muzeut Historik Kombëtar organizuan aktivitetin me titull “75-vjetori...

FOTOGALERI/ Peizazhet e Shqipërisë në telajot e piktorëve në gjurmët e...

TIRANË, 8 nëntor /ATSH/ - Në ambientet e Muzeut Historik Kombëtar është çelur për publikun ekspozita me titull “Në udhëtim me Edward Lear në...

FOTOGALERI/ Dekorata dhe medalje të personaliteteve shqiptarë dhe të huaj publikohen...

TIRANË, 7 nëntor /ATSH/ - Në ambientet e Muzeut Historik Kombëtar u çel ekspozita me titull “Dekorata dhe medalje”. Ekspozita paraqet dekorata dhe medalje të...

FOTO/ Muzeu Historik Kombëtar zhvillon konferencën shkencore “Shqiptarët në Luftën e...

TIRANË, 5 nëntor /ATSH/ Në Muzeun Historik Kombëtar u mbajt sot konferenca shkencore me temë “Shqiptarët në Luftën e Dytë Botërore”. Kjo tryezë e përbashkët...

FOTO/ Lexohen pjesë nga vepra e Shtjefën Gjeçovit

TIRANË, 30 tetor /ATSH/ - Muzeu Historik Kombëtar iu bashkua nismës së ministrisë së Kulturës "Tetori i Librit" duke organizuar një takimin me studiuesin...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA