Ballina Etiketimet Mundesi

Etiketim: Mundesi

TEKNOLOGJI – Tik Tok u jep më shumë mundësi kontrolli prindërve...

PEKIN, 19 nëntor /ATSH-ANSA/- Kompania kineze TikTok zgjeron kontrollin prindëror duke u dhënë prindërve më shumë mjete për të kontrolluar aktivitetin e fëmijëve të...

IRLANDË – Long: Një “no deal” mundësi për krimin e organizuar...

DUBLIN, 18 nëntor /ATSH-AFP/ - Një dështim i negociatave tregtare mes Britanisë së Madhe dhe Bashkimit Europian mund të përbëjnë një mundësi për rrjetet...

Reshjet, ekspertë rekomandojnë kujdes për parandalim aksidentesh

TIRANË, 21 dhjetor/ATSH/ Reshjet e shiut dhe dëborës shtojnë mundësinë për aksidente duke rrezikuar jetën tuaj. Ekspertët e Institut të Shëndetit Publik rekomandojnë që në...

Lërini fëmijët tuaj në udhëtimin e zbulimit, le ta njohin botën

TIRANË, 11 gusht /ATSH/ - Lidhja që krijohet me fëmijët tanë është aq e veçantë, saqë ne shpesh tentojmë të bëjmë gabimin që gjithmonë...

Mundësia e të sapodiplomuarve për të marrë eksperiencë pune në shtet

TIRANË, 25 qershor/ATSH/-Çdo i ri apo e re e diplomuar 24 muajt e fundit në nivelin e parë apo të dytë të studimeve por...

Kërkesat e studentëve që janë plotësuar tre muaj pas Paktit për...

TIRANË, 16 prill/ATSH/- Tre muaj pas Paktit për Universitetin, pjesa më e madhe e kërkesave të studentëve janë plotësuar. Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë,...

LONDËR – Fox: Mundësitë e Brexit janë “50-50” në rast kundërshtimi...

LONDËR, 30 dhjetor /ATSH-AFP/ - Ministri britanik për Tregtinë Ndërkombëtare, Liam Fox pohoi se mundësitë e Britanisë së Madhe për të lënë apo jo...

Profesionistët, mundësi 6-mujore për të punuar në kompanitë më prestigjioze në...

TIRANË, 12 prill/ATSH/-Rreth 100 punonjës të administratës publike tashmë do të kenë mundësi të punojnë për 6 muaj pranë institucioneve dhe kompanive më prestigjioze...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA