Ballina Etiketimet Mot

Etiketim: mot

Reshjet/ Të gjitha akset janë të aksesueshme, situatë normale edhe në...

TIRANË, 26 shtator/ATSH/ Reshjet e dendura të një nate më parë dhe mëngjesit të së shtunës kanë shkaktuar probleme në disa nga rrugët kombëtare,...

JAPONI – 1,6 milionë qytetarëve u kërkohet evakuimi për shkak të...

TOKIO, 6 shtator /ATSH-DPA/ - Tajfuni ''Haishen'' shkaktoi sot shira të rrëmbyer dhe erëra të fuqishme në Japoninë Jugore, ndërsa po afrohet pranë ishullit...

Qershori 2020 muaji më i nxehtë i regjistruar ndonjëherë

PARIS, 7 korrik /ATSH-AFP/ - Muaji qershor 2020 ka qenë më i nxehti i regjistruar ndonjëherë në botë duke u barazuar me qershorin 2019,...

SERBI – Shpallet gjendja e jashtëzakonshme si pasojë e përmbytjeve

BEOGRAD, 23 qershor /ATSH-ANSA/ - Rajone të mëdha të Serbisë, veçanërisht në perëndim të vendit, janë prekur nga përmbytjet si pasojë e shirave të...

Përkeqësim i motit/ Drejtoria Detare apelon marrjen e masave nga mjetet...

TIRANË, 26 shkurt/ATSH/Drejtoria e Përgjithshme Detare me qendër në Durrës i bëri apel sot operatorëve dhe ekuipazheve të anijeve për shmangien e incidenteve detare...

METEO – Tetori 2019 muaji më i nxehtë në planet

PARIS, 6 nëntor /ATSH-AFP/ - Tetori 2019 ka qenë muaji më i nxehtë i regjistruar ndonjëherë në planet, njoftoi shërbimi europian ''Copernicus'' mbi ndryshimet...

JAPONI – Mbi 850 000 persona evakuohen për shkak të motit...

TOKIO, 28 gusht /ATSH-ANSA/ Qindra-mijëra persona në jugperëndim të Japonisë morën urdhrin për të evakuuar shtëpitë e tyre për shkak të shirave të rrëmbyeshëm...

SPANJË – Përmbytje të mëdha në rajonin e Madridit

MADRID, 27 gusht /ATSH-AFP/ Rrugët dhe metrotë kanë gdhirë ende të bllokuara, mëngjesin e sotëm në Madrid pas përmbytjeve të mëdha që i shndërruan...

METEO – Borne: Ftoj qytetarët francezë të shmangin udhëtimet

PARIS, 25 korrik /ATSH-ANSA/ - Qeveria franceze lëshon një apel të ri për qytetarët për të shmangur ose kufizuar udhëtimet në maksimum për shkak...

METEO – I nxehti saharian pritet ”të pushtojë” Europën

ROMË, 24 qershor /ATSH-ANSA/ - Një valë nga më të nxehtat e dekadës së fundit, me temperatura që mund të arrijnë deri në 40...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA