Ballina Etiketimet Moon

Etiketim: Moon

SEUL – Moon: Koreja e Jugut nuk po kërkon një luftë...

SEUL, 25 qershor /ATSH-DPA/ - Me rastin e 70-vjetorit të shpërthimit të Luftës së dy Koreve, presidenti i Koresë së Jugut, Moon Jae-In, e...

SEUL – Dorëhiqet ministri i Drejtësisë i akuzuar për korrupsion

SEUL, 14 tetor /ATSH-DPA/ - Ministri i Drejtësisë i Koresë së Jugut, Cho Kuk dha dorëheqjen për shkak të një skandali për korrupsion, vetëm...

SEUL – Moon: Negociatat bërthamore nuk janë në rrugë pa krye

SEUL, 26 qershor /ATSH-AFP/ - Presidenti koreano-jugor, Moon Jae-in hodhi poshtë idenë sipas së cilës negociatat për çështjen bërthamore mes Uashingtonit dhe Phenianit ishin...

SEUL – Moon i hapur për një samit të katërt me...

SEUL, 15 prill /ATSH-AFP/ - Presidenti koreano-jugor, Moon Jae In u shpreh sot i hapur për një samit të katërt me liderin koreano-verior, Kim...

SHBA – Trump pret presidentin koreanojugor, Moon Jae In

UASHINGTON, 11 prill /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Donald Trump, priti sot homologun e tij koreanojugor, Moon Jae In me shpresën për të rifilluar negociatat...

SEUL – Moon: Bashkimi korean do të jetë një komunitet për...

SEUL, 1 mars /ATSH-AA/ - Presidenti i Koresë së Jugut, Moon Jae-in, deklaroi se vendi i tij do të forcojë bashkëpunimin me Japoninë, gjatë...

SHBA – Trump bisedon me Abe dhe Moon për samitin me...

UASHINGTON, 20 shkurt /ATSH-DPA/ - Presidenti amerikan Donald Trump bisedoi në telefon me kryeministrin japonez, Shinzo Abe dhe presidentin koreanojugor, Moon Jae In në...

SEUL – Moon: Japonia të jetë më e përulur përballë historisë

SEUL, 10 janar /ATSH-AFP/ - Japonia duhet të mbajë një qëndrim më modest përballë historisë, deklaroi sot presidenti koreano-jugor Moon Jae-in, ndërsa marrëdhëniet midis...

SEUL – Moon: Pheniani të marrë masa të guximshme për denuklearizimin

SEUL, 10 janar /ATSH-AFP/ - Koreja e Veriut duhet të marrë më shumë masa të guximshme dhe praktike për denuklearizmin, vlerësoi sot presidenti koreano-jugor,...

FRANCË – Moon vlerëson ”sinqeritetin” e Kim, Macron kërkon angazhime konkrete...

PARIS, 15 tetor /ATSH-AFP/ - Presidenti francez, Emmanuel Macron kërkoi sot angazhime konkrete të Phenianit në fushën e denuklearizimit, ndërsa homologu i tij koreno-jugor,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA