Ballina Etiketimet Moderna

Etiketim: moderna

COVID-19 – Vaksina e Modernas kundër variantit afrikano-jugor gati për prova...

UASHINGTON, 25 shkurt /ATSH-AFP/ - Kompania amerikane biotechnologie Moderna njoftoi sot se një version i modifikuar i vaksinës së saj, e zhvilluar specifikisht kundër...

Për ata që kanë kaluar Covid-19, një dozë e vaksinës Pfizer...

NJU JORK, 23 shkurt /ATSH-ANSA/ - Për ata që kanë kaluar Covid-19, një dozë e vaksinës Pfizer ose Moderna rrit mbrojtjen imune edhe ndaj...

BRUKSEL – BE kontratë me Modernan për 300 milionë doza të...

BRUKSEL, 17 shkurt /ATSH-AFP/ - Bashkimi Europian arriti një marrëveshje për blerjen e 300 milionë dozave shtesë të vaksinës Moderna kundër COVID-19, pas një...

COVID-19 – Moderna rrit me 50% kapacitetin e vaksinave

UASHINGTON, 13 shkurt /ATSH-AFP/ - Kompania amerikane bioteknologjike Moderna theksoi se u kishte kërkuar autoriteteteve shëndetësore në mbarë botën, të rrisin me 50% kapacitetin...

POLONI – Qeveria njofton vonesë dhe reduktim të dozave nga Moderna

VARSHAVË, 9 shkurt /ATSH-PAP/ - Grupi tjetër i vaksinës Moderna, i destinuar për Poloninë do të vonohet dhe përmban 20 000 doza më pak...

FOKUS – Edhe Moderna, pas Pfizer, shpërndan më pak vaksina në...

ROMË, 29 janar /ATSH-DPA/ - Kompania farmaceutike Moderna do të japë më pak doza të vaksinës antiCovid-19 në Itali nga sa ishte planifikuar fillimisht,...

COVID-19 – Vaksina e Modernas efikase kundër variantit britanik dhe afrikanojugor

UASHINGTON, 25 janar /ATSH-AFP/ - Vaksina e Modernas kundër COVID-19 mbetet efikase kundër variantit britanik dhe afrikanojugor të koronavirusit, njoftoi sot kompania bioteknologjike amerikane...

COVID-19 – Moderna: Vaksinimi duhet të mbrojë për të paktën një...

ROMË, 12 janar /ATSH-ANSA/ - Vaksina antiCOVID-19 e prodhuar nga kompania bioteknologjike Moderna duhet të mbrojë kundër koronavirusit për të paktën një vit, deklaroi...

FOKUS – Si funksionon vaksina e ”Moderna”-s?

BRUKSEL, 8 janar /ATSH/ - Agjencia Europiane e Barnave (EMA), ka miratuar tregtimin e vaksinës të zhvilluar nga grupi amerikan ''Moderna'', shkruan faqja e...

BRUKSEL – Von der Leyen: KE miratoi autorizimin e vaksinës antiCOVID-19...

BRUKSEL, 6 janar /ATSH-DPA/ - Komisioni Europian i ka dhënë vaksinën antiCOVID-19 të zhvilluar nga firma amerikane “Moderna” miratimin për autorizim të kushtëzuar të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA