Ballina Etiketimet Miratim

Etiketim: miratim

Miratohet marrëveshja për pjesëmarrjen në strukturën globale të qasjes në vaksinat...

TIRANË, 23 tetor/ATSH/ Komisioni për Politikën e Jashtme miratoi në mbledhjen e sotme projektligjin “Për ratifikimin e marrëveshjes së angazhimit ndërmjet Këshillit të Ministrave...

Rezoluta për antisemitizmin, Gjylameti: Shqipëria mbetet në anën e duhur të...

TIRANË, 22 tetor/ATSH/ Me 111 vota pro, asnjë kundër dhe asnjë abstenim, Kuvendi miratoi rezolutën për përkufizimin e antisemitizmit e propozuar nga dy deputetët...

Kuvendi i Shqipërisë miraton me 111 vota rezolutën për përkufizimin e...

TIRANË, 22 tetor/ATSH/ Kuvendi i Shqipërisë miratoi sot rezolutën “Për miratimin e përkufizimit të përdorshëm për antisemitizmin, përcaktuar nga Aleanca Ndërkombëtare për Përkujtimin e...

NJU JORK – Moderna: Vaksina antiCOVID mund të marrë miratim urgjent...

NJU JORK, 20 tetor /ATSH-DPA/ - Kompania bioteknike amerikane "Moderna" njoftoi sot se mund të marrë miratim urgjent deri në dhjetor nga autoritetet amerikane...

IZRAEL – Parlamenti miraton marrëveshjen e normalizimit me Emiratet e Bashkuara...

TEL AVIV, 15 tetor /ATSH-DPA/ - Parlamenti izraelit miratoi sot marrëveshjen historike që normalizon marrëdhëniet me EBA-n. Knesseti votoi pro marrëveshjes me një shumicë të...

Kuvendi miraton 6 projektligje

TIRANË, 15 tetor /ATSH/ Kuvendi i Shqipërisë miratoi në seancën e sotme plenare 6 projektligje që ishin në rendin e ditës. Kështu Kuvendi miratoi projektligjin...

Roli dhe detyrat gjatë dhe pas fushatës zgjedhore, miratohen ndryshimet në...

TIRANË, 6 tetor/ATSH/ Komisioni për Çështjet Ligjore, Administratën Publike dhe të Drejtat e Njeriut në drejtimin e kryetarit Ulsi Manja dhe në cilësinë e...

Kuvendi miraton me 97 vota pro ndryshimet në Kodin Zgjedhor

TIRANË, 5 tetor /ATSH/ Kuvendi miratoi sot ndryshimet në Kodin Zgjedhor. Kuvendi miratoi sot në tërësi me 97 vota pro, 15 kundër dhe 5 abstenime...

BRITANI E MADHE – Deputetët mbështesin projektligjin e ndryshuar postBrexit të...

LONDËR, 22 shtator /ATSH-DPA/ - Projektligji i kryeministrit Boris Johnson për të mbivendosur një dispozitë kryesore në marrëveshjen e tërheqjes së Britanisë nga BE-ja...

LONDËR – Deputetët miratojnë projektligjin e kundërshtuar për Brexit

LONDËR, 15 shtator /ATSH-AFP/ - Deputetët britanikë dhanë dje në mbrëmje miratimin e tyre fillestar për projektligjin e kundërshtuar të qeverisë së Boris Johnson...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA