Ballina Etiketimet Ministri

Etiketim: ministri

Shtyhet afati i tërheqjes së letërnjoftimeve deri në shtator 2021/ Ndihmë...

TIRANË, 12 prill /ATSH/ Ministria e Brendshme, në bashkëpunim me koncesionarin e prodhimit të dokumenteve të identitetit, kanë shtyrë deri në 1 shtator 2021...

ROMË – Ministri italian i turizmit shpreson në një rinisje të...

ROME, 7 prill /ATSH-DPA/ - Ministri Italian i Turizmit Massimo Garavaglia po mbështet një rinisje të shpejtë të turizmit në vendin mesdhetar për këtë...

SLLOVAKI – Kryeministri Matoviç drejt dorëheqjes pas kritikave për menaxhimin e...

BRATISLAVË, 29 mars /ATSH-ANSA/ - Kryeministri sllovak Igor Matoviç ka njoftuar synimin e tij për t'u larguar nga drejtimi i qeverisë, pas kritikave të...

Prezantohet në Elbasan rrjeti i mësuesve për edukimin me qytetari demokratike/...

Këshilli i Europës prezanton rrjetin e mësuesve në kuadër të projektit për “Forcimin e Edukimit për Qytetari Demokratike” TIRANË, 3 mars/ATSH/ Ditën e sotme, në...

Këshilli Kombëtar i Integrimit/ Ekonomi: Shqipëria, përthith 95 % të fondeve...

TIRANË, 22 shkurt/ATSH/ Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Milva Ekonomi, ishte këtë të hënë në mesditë e pranishme në mbledhjen e Këshillit Kombëtar...

Ministria e Shëndetësisë: 3848 testime, 930 të shëruar, 1071 raste të...

TIRANË, 19 shkurt/ATSH/ Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale njofton se gjatë 24 orëve të fundit u realizuan 3848 testime për COVID-19, rezultuan 930...

Ndryshimet në Kodin Detar për ecurinë e flotës së peshkimit/ Ekonomi:...

TIRANË, 1 shkurt/ATSH - A. Fortuzi/ Sektori i Peshkimit, pavarësisht problematikave të shkaktuara nga COVID-19, ka rritur eksportet në 104 milionë euro produkte peshkimi,...

COVID-19 – Italia masa të reja shtrënguese

ROMË, 14 janar /ATSH-ANSA/ - Këtë mëngjes përmes një videokonference me guvernatorët, ministri Speranza njoftoi dispozitat e kombinuara të dekretit të ri të miratuar...

Kodi i drejtësisë penale për të miturit, objektiv i përmbushur i...

TIRANË, 18 dhjetor/ATSH-A. Fortuzi/ Kodi i Drejtësisë për të mitur, një nga objektivat e Reformës në  Drejtësi, është një kapitull i ri për të...

COVID-19/ Ministria e Shëndetësisë: 1378 testime, 85 të shëruar, 311 raste...

TIRANË, 28 tetor/ATSH/ Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale informoi lidhur me situatën epidemiologjike në 24 orët e fundit të COVID-19 në Shqipëri Sipas MSHMS-së,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA