Ballina Etiketimet Ministerial

Etiketim: ministerial

Denaj në ministerialin për Dialogun Financiar dhe Ekonomik mes BE-së, Ballkanit...

TIRANË, 12 korrik/ATSH/ Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj mori pjesë në ministerialin për Dialogun Financiar dhe Ekonomik mes Bashkimit Europian, Ballkanit Perëndimor...

Migracioni i paligjshëm/ Shqipëria me plan kontigjence për garantimin e të...

TIRANË, 10 qershor/ATSH/ Zv.ministri i Brendshëm, Andi Mahila mori pjesë në takimin ministerial të Procesit të Brdo-s që u mbajt në Slloveni, në datat...

Një vit tejet sfidues dhe një debutim absolutisht dinjitoz i Shqipërisë...

TIRANË, 3 dhjetor /ATSH/ "Është koha për të "bërë kthesën" dhe për të kapërcyer krizën aktuale në bashkëpunim, tha Kryetari i OSBE-së, Kryeministri dhe...

Pasojat e pandemisë/ Rama: Do na duket një dimër i gjatë,...

TIRANË, 3 dhjetor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama theksoi sot se "ky ka qenë një vit sprovues për OSBE-në, pasi pasojat e jashtëzakonshme e të pashembullta...

Mbledhja e Ministrave të Jashtëm të NATO-s/ Cakaj: Mbështetje shtesë projektit...

TIRANË, 2 dhjetor /ATSH/ Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, mori pjesë në takimin virtual dyditor të Ministrave të...

Ministeriali i Mbrojtjes/ Xhaçka: Shqiptarët nuk janë vetëm në përballjen me...

TIRANË, 18 qershor/ATSH/ Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka deklaroi sot se "qytetarët shqiptarët nuk janë vetëm në përballjen me koronavirusin". Në përfundim të Ministerialit të...

Ministeriali i Mbrojtjes së A5/ Zyrtarja amerikane Cooper: Shqipëria, shembull i...

TIRANË, 11 dhjetor/ATSH/- Zëvendësasistentja e Sekretarit të Mbrojtjes së SHBA–së, Laura Cooper, deklaroi sot se SHBA janë miq të Shqipërisë dhe do të jenë...

Balluku me zyrtarë të lartë të Departamentit Amerikan të Energjisë, projekte...

TIRANE, 9 Tetor/ATSH/- Në Ministerialin e mbajtur në Lituani, ministrja e Infrastruktures dhe Energjisë, Belinda Balluku zhvilloi një takim të veçantë me nënsekretarët e...

Shahini në Bruksel: Të përkushtuar për ta çuar përpara axhendën e...

TIRANË, 25 shtator/ATSH/ Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Besa Shahini po merr pjesë në Bruksel në Ministerialin e Ballkanit Perëndimor dhe Komisionit Europian...

Shqipëria udhëheq rajonin në arsimin parashkollor

TIRANË, 4 qershor/ATSH/-Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Besa Shahini mori pjesë në ministerialin e 8-të i Platformës të Ballkanit Perëndimor. Ministeriali i 8-të i...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA