Ballina Etiketimet Microsoft

Etiketim: microsoft

Microsoft kundër deepfake, shpik mënyrën që i demaskon

KALIFORNI, 9 shtator /ATSH-ANSA/- Gjiganti Microsoft ''zbret në fushë'' kundër dezinformimit duke synuar këtë herë deepfake, thënë ndryshe video të krijuara me një teknikë...

SHBA – Pentagoni rikonfirmon kontratën me “Microsoft”

SAN FRANCISKO, 4 shtator /ATSH-AFP/ - Departamenti amerikan i Mbrojtjes mbështeti sot vendimin e tij për t'ia dhënë megakontratën e tij të Cloud kompanisë...

TEKNOLOGJI – “Microsoft” paraqet funksionin “Transcribe”

ROMË, 28 gusht /ATSH-ANSA/ - Kompania "Microsoft" ka shtuar funksionin "Transcribe" në "Word", i krijuar për studentët, gazetarët dhe të gjithë profesionistët e tjerë,...

TEKNOLOGJI – Microsoft në bisedime për blerjen e TikTok

UASHINGTON, 2 gusht /ATSH-ANSA/ - Microsoft është në bisedime për të blerë aplikacionin e njohur TikTok, i kontrolluar aktualisht nga ByteDance kineze, njoftoi gazeta...

SHBA – “Microsoft” mbyll të gjitha dyqanet

REDMOND, 28 qershor /ATSH-MIA/ – Kompania amerikane, “Microsoft”, njoftoi se do të  mbyllë të gjitha dyqanet gjatë periudhës së ardhshme dhe do të ketë...

SHBA – “Microsoft” planifikon mbyllje globale të dyqaneve të tij

UASHINGTON, 26 qershor /ATSH-AFP/ - Kompania teknologjike "Microsoft" njoftoi sot se do të mbyllë pothuajse të gjitha dyqanet në nivel global, duke qenë se...

TEKNOLOGJI – Microsoft ndalon softuerin e njohjes së fytyrës

MONTANA, 12 qershor /ATSH-ANSA/- Gjiganti Microsoft nuk do t'ia shesë softuerin e tij të njohjes së fytyrës policisë amerikane derisa të mos ketë ndonjë...

Microsoft prezanton planin 5-vjeçar prej 1,5 miliardë dollarësh në Itali

ROME, 8 maj /ATSH-ANSA/- Gjiganti ''Microsoft'' ka filluar një plan investimi 5-vjeçar prej 1,5 miliardë dollarësh në Itali për të mbështetur inovacionin dhe rritjen...

POLONI – Microsoft investon një miliard dollarë për shërbimet “Cloud”

VARSHAVË, 5 maj /ATSH-AFP/ - Microsoft njoftoi sot një investim prej një miliard dollarësh në Poloni, për të zhvilluar veprimtaritë e tij, përfshirë krijimin...

TEKNOLOGJI – Microsoft paraqet platformën “Computer Planetary”

KALIFORNIA, 17 prill /ATSH-ANSA/- Me rastin e festës së Ditës së Tokës më 22 prill, Microsoft ka prezantuar një platformë të bazuar në inteligjencën...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA